Projeďte se po cyklotrasách ve tvaru lva

31.5.2018

Československo letos slaví 100 let od svého založení. Netradiční oslavu výročí samostatné republiky připravila společnost Škoda Auto ve spolupráci s dalšími partnery projektu pod názvem Lví stopa. Jako dlouholetý sponzor profesionálních i amatérských cyklistických závodů, přichystala domácí automobilka pro tuto příležitost unikátní akci v podobě vytvoření největšího obrazu státního symbolu ČR na světě ve tvaru dvouocasého lva. Ten bude zanesen v mapě České republiky, pomocí tras jednotlivých cyklistických stezek o celkové délce dosahující téměř 2000 km. Trasy jsou připraveny pro širokou veřejnost, jak pro rodiny s dětmi, tak i pro aktivní cyklisty.

V České republice tak, v prostředí mapového rozhrání Mapy.cz, vzniklo sto cyklotras různé obtížnosti o délce přibližně 20 km. Každá z nich má vlastní popisek a upozorňuje na zajímavá místa v okolí. Hlavní cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi, které mohou pojmout tuto sportovní aktivitu jako vlastivědné výlety za poznáním České republiky. Na své si však přijdou i zkušení cyklisté. Každý účastník se bude moci přihlásit pomocí jednoduchého webového formuláře na webových stránkách www.lvistopa.cz.

Jako předjezdec už vyrazil cyklistický nadšenec Milan „Forest“ Silný, jehož čtenáři Cykloturistiky znají jako organizátora ultra závodu Loudání. Ten počal tvořit pomyslnou jízdou Lví stopu 26. května a během následujících 12 dnů ji absolvuje celou. Z jeho cesty vznikne unikátní obsah, který by tak měl motivovat další zájemce a cyklistické nadšence, aby ho následovali. Zapojit se může každý, kdo se bude právě nacházet v jeho okolí. Pro cyklisty, kteří se přidají, budou připraveny zajímavé ceny. Kde přesně se Milan „Forrest“ Silný momentálně nachází, bude možné sledovat na webových stránkách i sociálních sítích projektu Lví stopa. Oficiální záštitu akci udělil mj. Český olympijský výbor. Zapojí se různí sportovci jako např. nejúspěšnější cyklista paralympijské historie ČR a mistr světa Jiří Ježek, olympionici Dušan Kožíšek, Vavřinec Hradílek a další.

Při zapojení dostatečného množství jezdců poskytne Škoda Auto ve spolupráci s Nadací Konto Bariéry finanční podporu ve výši 150 000 Kč na nákup speciálně upravených ručních kol pro děti se zdravotním postižením. Zároveň bude pod záštitou Konta Bariéry odstartována DMS sbírka právě na podporu hendikepovaných cyklistů, kterým bude možné zasláním jedné DMS přispět 30 Kč po celou dobu trvání projektu.

Součástí projektu je i mobilní aplikace, do které si můžete stáhnout konkrétní etapu projektu. Ve známe aplikaci Mapy.cz si po celou dobu jízdy můžete kontrolovat, jestli jedete po vámi vybrané trase. Pro ty, kteří nechtějí během svého cyklo-výletu hledět do mobilu, máme dobrou zprávu. Trasy budou vyznačeny logem akce, přičemž loga najdete na turistických rozcestnících KČT. Škoda Auto rozcestníky s logem Lví stopy na své náklady do konce listopadu pak odstraní. Aktuální informace o projektu najdete na www.lvistopa.cz nebo na facebookových stránkách Lví stopy.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu