Přípravy na závod Kolem Lipna jsou v plném proudu, tratě už otestoval i Roman Kreuziger

před 2 týdny

Přestože do startu bikerského závodu Kolem Lipna zbývají ještě víc než dva měsíce, organizátoři už pečlivě ladí všechny detaily, aby přichystali účastníkům dokonalý cyklistický zážitek. Závod bude 18. srpna tahákem prvního víkendu ČEZ Lipno Sport Festivalu a nenechte si ho ujít ani vy – registrace na webu www.lipnosportfestival.cz stále běží.

Na obhlídky tratí po boku ředitelky festivalu Kateřiny Neumannové už vyrazil i bývalý profesionální cyklista Roman Kreuziger, který se letos připojil k organizačnímu týmu a nebude chybět ani přímo ve startovním poli. „S Romanem jsme byli na obhlídkách tras, abychom vše pečlivě připravili. Společně s týmem, v němž je mimo jiné i bývalý vynikající cyklista Lubor Tesař, připravujeme trasy, zabezpečení, zkrátka veškerou organizaci tak, aby nedošlo k žádné zbytečné chybě a všichni účastníci si odnesli co nejlepší zážitek,“ říká bývalá běžkyně na lyžích a olympijská vítězka z Turína.

Závodníci si mohou vybrat ze dvou tratí. Delší trasa v délce 60 km s víc než tisícimetrovým převýšením, která je vypsaná zvlášť pro kategorie MTB a Gravel, zavede účastníky kolem Kraví hory, Medvědí hory či Jezevčího vrchu zpět k Lipnu. Kromě souboje o pořadí v cíli bude lákadlem pro ambiciózní jezdce i horská prémie na 13. kilometru. Kratší dvacetikilometrová distance s převýšením 300 metrů povede na dohled od lipenské hladiny a vedle mužské a ženské kategorie je speciálně vypsaná i pro děti.

Na co se mohou účastníci těšit? „Pojede se mezi lipenskou přehradou a rakouskými hranicemi, což je klidová část Lipna. Tratě jsou kopcovité, rovinu nečekejte, na druhou stranu pojedete stále po zpevněných, nebo asfaltových cestách, abychom byli ohleduplní k přírodě,“ zve k registraci dosud nepřihlášené jezdce Kateřina Neumannová.

Lákadlem letošního ročníku závodu je určitě možnost změřit přímo na trati síly s desetinásobným účastníkem Tour de France Romanem Kreuzigerem. „Rád bych všechny fanoušky cyklistiky na závod pozval. Já pojedu taky a moc se těším, že si užiju krásnou přírodu kolem Lipna. Horská kola jsem zařazoval do přípravy i během kariéry, je to zábava a krásné vyčištění hlavy. Takže určitě dorazte, bohatý program myslí i na rodiny s dětmi,“ připojuje se k pozvánce Roman Kreuziger.

„Roman je asi naším historicky nejúspěšnějším cyklistou a bude obrovským zážitkem pro každého, kdo má kolo rád, aby se vedle něj postavil na start,“ přitakává Kateřina Neumannová, již cyklistika provázela po celou lyžařskou kariéru až dodnes.

„Mám pro horské kolo velkou slabost, koneckonců jsem na něm startovala i na olympijských hrách. Mám ho na Šumavě a kdykoliv tam jsem, tak vyrážím do pohraničí. Skvělá volba, jak zde strávit čas,“ dodává Kateřina Neumannová.

Registrace na závod byly spuštěny v únoru, od dubna je startovné na delší trať 500 Kč, resp. 250 Kč na kratší. Zájemci se mohou průběžně přihlašovat na webu www.lipnosportfestival.cz. Překvapil něčím start přihlášek? „Hodně mě po spuštění registrací překvapil zájem o kategorii gravel. Řekla bych, že je to novější disciplína, ale evidentně je na vzestupu. Gravelistů budeme mít na Lipně opravdu hodně,“ těší Kateřinu Neumannovou zájem závodníků.

Závody na obou tratích slavnostně odstartují v neděli 18. srpna v 11 hodin ve festivalovém centru v Marině Lipno, ostré tempo se pak rozjede po pětikilometrové neutralizaci za vodícími vozy. Cíl bude čekat na opačné straně přehrady ve Frýdavě, odkud se startující vrátí na „festivalový“ břeh přívozem do Frymburka (jízdné je součástí startovného) a poté lehce po cyklostezce podél Lipna.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu