Představujeme Ghost SL AMR (X) LC Hybride

28.4.2018

Nedaleko slavného italského bike centra Lago di Garda, u Lago Ledro představil německý výrobce kol Ghost nové karbonové elektrokolo, vlastně celou modelovou řadu kol. Po úspěšném zahájení prodeje elektrokol Lector muselo být všem nad slunce jasné, že dalším krokem je full vyšší třídy než hliníkový Kato FS, tedy SL AMR. Abychom byli přesní, jde o model SL AMR LC a SL AMR X LC s vyšším zdvihem vidlice a drobnými změnami ve specifikaci.

Od karbonového Lectoru převzal materiál rámu, tedy karbonový přední trojúhelník, ačkoli v prodeji bude i plně hliníková řada kol, koncept různých průměrů kol, vpředu má 29″, zatímco zadní kolo je 27+. Dále podědil semi-integrovanou baterii a pohon Shimano Steps E8000. Ovladatelnost, stabilita je pro nový elektrický SL AMR X LC jednou z klíčových vlastností, aby měl rám těžiště,středové složení nízko a přitom nedocházelo ke kontaktu klik  se zemí, zkrátili  je inženýři na 155 mm, použili kliky vlastní značky Ground 51. Mezi jeho přednosti patří ochrana v hlavovém složení proti protočení řidítek, pružinový tlumič pro maximální komfort a trakci s možností uzamčení, možnost snížení zdvihu vidlice Rock Shox Lyrik RCT3 2position,  samozřejmostí je teleskopická sedlovka, pevné boostové osy, silné kotoučové brzdy s velkými kotouči. Stejně jako u dalších kol je i zde zadní brzda na zvláštním adaptéru, který se jedním bodem opírá o osu, druhým o rám, jeho sedlové vzpěry.

Detailní popis kola a jeho test najdete v příštím čísle časopisu Velo.
Je na co se těšit, v Ghostu odvedli skvělou práci!
K vidění byly i nové gravel kola Ghost, stejně tak dosud nepředstavený nový FrAmr, který měl s sebou spoluautor a týmový jezdec Ghostu, Michal Prokop.

Pružinový tlumič RockShox Super Deluxe Coil na všech modelech

Semi-integrace baterie pro snazší vyjmutí a chlazení

155mm kliky nejsou zcela běžně k vidění

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu