Představení novinek Mojekolo – Schindler

27.11.2019

Za společností Jana Schindlera není jen velkoobchod, řetězec prodejen Mojekolo a síť dovozce pneumatik, ale především skvělá práce jeho týmu. Vypravili jsme se na školení do centrály v Kravařích u Ostravy, abychom vás seznámili s novinkami, je jich přehršle.

Co značka, to pojem. Je jich celá řada a na dalších se pracuje, v zákulisí se už mluví o další značce kol, která se postaví vedle Electry, Ghostu a Lapierru.

Pojďme se seznámit se značkami, které dováží a úspěšně prodává, ať už jde o doplňky či komponenty.

BikeRibbon, to jsou zejména omotávky pro silniční kola, které značně vystupují z běžné nabídky. S korkem a pěnou pracuje kde kdo, ale co taková chlupatá omotávka nebo semišová? Současně lze řešit i váhu, ta se pohybuje od 40 g po 90 g. Originalitě se meze nekladou.

Continental není třeba představovat, značka má dlouhosáhlou historii, přitom nezapomíná reflektovat novodobé potřeby bikerů, nabízí i gravelové obutí až po 47 mm. Pro vyznavače MTB přináší novinky v podobě Terra Trail, Terra Speed plášťů, na silnici je to pak Grand Prix 5000 (TL). Samozřejmostí je rozšíření nabídky napříč průměry a ochranným zesílení stěn plášťů.

 

Cratoni slyší i hlasy jezdců na elektrokolech, ať už těch městských nebo horských. Pro ně je tu helma s  blinkry na helmě ovládaných z řídítek, senzor pádu a Cratoni aplikace pro chytré telefony. Zajímavým detailem jsou pak integrované brýle, tak jak to známe z lyžařských či moto-helem.Přitom i do závodních MTB helem lze přidat zadní světlo pro vyšší bezpečnost.  Také Cratoni nabízí enduro helmu s odepnutelným chráničem brady – C-Maniac 2.0 MX. Když změníte MX na Trail, dostanete novou trailovou helmu  v pěti barvách s 11 ventilačními otvory a solidní ochranou zátylku. V případě dětských (a mnoha dalších) helem jde o přidání nových designů.

Electra? Ta se snaží dostát svého jména a přidává elektrifikovaná kola do svého portfolia, snadno je rozeznáte podle tlusté spodní rámové trubky, kde se ukrývá integrovaná baterie, jinak stále platí, že jde o high-endové cruisery a městská kola.

Esi Grips zůstávají stále stejně dobré a žádané, překotné novinky se nekonají.

Exustar rozšiřuje svou nabídku pedálů a bot, kde se řadí mezi ty dostupnější.

 Ghost drželo své trumfy dlouho zakryté, ale už můžeme poznamenat, že nás čeká revoluce v pevných kolech už kvůli Lectoru SF, nová karbonová zbraň, kterou letos už testoval jejich závodní tým. Vyšší modely mají integrovanou teleskopickou sedlovku, notně upravenou zadní stavbu pro vyšší pohodlí. Zatím nikdo jiný nedotáhl proporce zadní stavby do takového extrému. SF nabídne upravené vedení kabeláže spodním plastovým tunelem či flatmount úchyt zadní brzdy.

Drobná změna jejich názvů se týká kol Kato a Asket, respektive nově Nirvana Tour nebo Trail. Ghost se profiluje jako značka horských kol, proto už v nabídce nenajdete žádné silniční kolo a jen dva gravely. Co se novinek týče, produktoví manažeři osadili kola zejména 12rychlostní sadou, kde to jen finance dovolili. Co ale prozradit můžeme, je návrat vzduchových tlumičů na SL Amr 29″. Dočkáte se i nových elektrokol s motory Bosch, ale to je vše zatím tajné. Vydržte, bude to stát za to!

Výsledek obrázku pro knog cobber

Knog opět posunul svůj modulární systém PWR o kus dál. Velmi detailně lze nastavit funkčnost pomocí nové aplikace ModeMaker pro chytré telefony. Novinkou je pak oblé světlo Cobber s rozsahem až 330 stupňů, oslňující značka! Cobber se vyrábí ve třech velikostech, nejlépe pasuje na sedlovku, je vodotěsný. Pro sport jsou zde čelovky Bandicoot, Quokka a Quokka run, ty se od sebe liší výkonem. Vše už proběhlo i na veletrhu Eurobike.

Kryptonite nabízí přenosný pocit bezpečí už 45 let, svým zámkům věří natolik, že k nim nabízí i dostupné pojištění kola. To ale není žádnou změnou.

Lapierre dokáže nabídnout na horských kolech s cenou od 20 tisíc více výlučně jen 12rychlostní pohon. Drží se čistých sad, ať už Sram nebo Shimano. Jejich elektrokola používají plně integrované baterie a míchají průměr kol. Inovativní přístup! Změny se dějí i na poli silničních kol.

Nalini je výrobce oblečení, který své modelové řady pojmenovává podle míst konání Olympijských her.

Pepi´s Noodle, to jsou vložky do plášťů, které chrání proti defektu, případně i po něm. Výrobce chrlí vložky pro hobby i závodní použití, ať už jde o XC či enduro. Červené Race Line jsou spíše pro XC použití, pro tvrdší nasazení je tu žlutá verze Rokk Line, aktuálně je testujeme, očekáváme brzký příchod třetí, růžové verze, kterou výrobce zatím stále vyvíjí.

Qeridoo se zaměřila na vylepšení ochrana hlavy dětí ve vozících, rozšířili příslušenství včetně os. Dá se vložit dovnitř i autosedačka.

Výsledek obrázku pro Hyper Wiper

R.S.P. předvedlo Hyper Wiper, tedy olej přímo na stíráky vidlic, tlumičů a teleskopických sedlovek. První kusy už byly k vidění loni na Eurobiku, vzorky vzorně testujeme. 

 

 

Související obrázekSKS Germany

SKS si toho připravila vážně hodně. Však si také v roce 2021 připomene 100 let své existence.

Sks blatníky Speedrocker pro gravel a CX a držák telefonu na řidítka Compit, případně s powerbankou, NFC, nabízí i bezdrátové nabíjení, adaptéry na světlo či kameru, plastové objímky na nohy mtb vidlice. Mezi praktické drobnosti pak patří set tří montpák s dírkou na utažení galus. ventilku, čudlík na vyfouknutí autoventilku, blatníky Nightblade s integrovanou blikačkou, pumpy Airflex nahrazující řadu Spaero – s hadičkou. Zásadní je ale SKS Airspy kontrola nad tlakem v pláštích, přímá konkurence TireWizu, která kontinuálně měří tlak v pláštích, Informace následně putují do aplikace Mybike nebo do kompatibilních cyklocomputerů s bluetooth nebo ANT+, 2999 Kč za set dvou včetně háčků na upevnění proti krádeži.

Tubolito

Výrobce extrémně lehkých duší si může zatleskat, z 5500 ks se reklamovalo jen 2,5%, tedy 135 ks, duše nově mají upravené jádro ventilku, menší průměr z 8 na 6 mm, upravené sváry. Verze s-tube na útočí na hmotnost, vozí ji i Nino Schurter jako náhradní v případě defektu bezdušového pláště.

Pár fotek nových Ghostů zde:

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu