Převodník

4.6.2018
Dobrý den, mám dotaz ohledně převodníku, poslední dobou kam kouknu, ať už na netu nebo venku, ze všech stran se na mě válí ovál převodník, možná že o něm přemýšlím, víc si jich všímám, chtěl bych se vás zeptat v čem je tak dobrej ovál.
Děkuji za odpověď
Dan

Dobrý den,

hlavní předností oválného převodníku je překonání mrtvého bodu a zvýšení efektivity šlapání. Nelze předem říci, zda vám taková volba sedne nebo to bude jen experiment. Oválné převodníky vyrábí i řada českých firem, jen si vybrat správnou velikost, většinou o 2 zuby menší, než u kulatého. Už když se podíváte na světový pohár XCO, ovál má jen málo kdo.

kategorie dotazuoválný převodník

2 komentářů

Klikněte zde pro vložení komentáře

  1. va-bo (va.bohunek@***) napsal:

    Teoretický přínos oválného převodníku je nám asi všem jasný. Zajímaly by mne praktické zkušenosti od někoho, kdo to vozí a porovná s klasikou. Koukal jsem na SP, že Rotory měl Kulhavý i Cink. Nino asi vozí stále klasiku.

    1. Pepa (Mtbcannondale@***) napsal:

      Zdravím,jelikož jsem testoval po přechodu z 2×10 na 1×10 a následně na 1×11 Shimano tak po přechodu z 32z.na 34z.kulatém převodníku tak vše bylo docela super ale někdy jsem řešil na který trénink popřípadě přehodit ten či onen,ale potom jsem provedl upgrade na 1×11(34 ovál a 11-50).Po tomto zásahu jsem již neměl důvod nic řešit,jedinný problém byl v rychlých převodech-chyběly zuby.Není s tímto převodem problém vyšlápnout prakticky cokoliv-excentricky upravenný převodník umožňuje v nejužším místě kde odpovídá 30z.převodníku překonávat nástrahy terénu-kameny kořeny a jejich přechody.V druhé části kde je nejširší část a odpovídá již 34z.převodu.Tato část je při výjezdech hodně technicky propracovanná a nesmírně vyjímečná při těchto akcích.Jo a Nino vozí 38z.ovál a Jarda 40z.ovál,mají neskutečné hnáty

Menu