Délka krku vidlice

16.4.2018
Jarda se ptá na "Délka krku vidlice"

Dobrý den,
měnil jsem přední vidlici a po nasazení představce jsem zjistil, že krk nedosahuje až k horní hraně představce. Zbývají cca 2cm.
Stačí takto dlouhý krk, nebo je lepší dokoupit prodloužení ?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

délka krku rozhodně nestačí a nedoporučujeme kolo takto používat, zkuste se zaměřit na hlavové složení a až pak na alternativy, které by vyhovovaly, přičemž i ty bych konzultoval s prodejcem či servisem, abyste nevyhodil peníze za něco, co Vám nepomůže.

kategorie dotazu

2 komentářů

Klikněte zde pro vložení komentáře

 1. Michal (mishuz@***) napsal:

  Dobrý den

  Koupil jsem vidlici Rock Shox,se zdvihem 160mm.a délkou krku 220mm. na kole CTM Rator,mám origo vidlici suntour,taktéž se zdvihem 160mm,ale” delka originální vidlice je 180mm,takže řešení bude buď buď vypodložit hlavové složení,nebo jde i varianta,nasadit vidlici RShox,označit tužkou a seřiznout na 180mm,dělá se to tatko standardně..(?)kolega si to takto upravil.můžu to takto???díky za veškeré informace

  S pozdravem

  Michal Š.

  1. Stuka (stuka@***) napsal:

   Dobrý den,
   CTM Raptor je dirtové kolo se zdvihem vidlice 100 až 120 mm, takže 160 mm je už tak až moc a zásadně ovlivňuje geometrii.
   Zdvih vidlice se neseřezává, ale snižuje pomocí vypodložení negativní vzduchové komory. Jakékoli řezání nepřipadá v úvahu. Pokud jde o délku krku, postupuje se standardně, vždy je lepší použít pár podložek pod představec a nad něj, než pak litovat nad příliš seříznutým sloupkem.

Menu