Vidlice RST Gila 5

26.8.2007
Na dirtovém kole Leader Fox Dragstar model 2006 byla namontována vidlice RST Gila 5 – kolo řádně koupeno v kamenném obchodě, záruka atd. Po 1,5 roce došlo ke zlomení duralové korunky vidlice, a to u obou nohou najednou – na kole jezdil 12-ti letý kluk o hmotnosti cca 34 kg. Ke zlomení došlo na bikrosové trati lehčího profilu. Na lomu je patrná začínající prasklina. Při reklamaci u prodejce nebyla ochota vůbec tuto reklamaci přijmout, tvrzení, že k poškození došlo extremním zatěžováním při skocích se mi moc nelíbí, zlomení korunky vidlice na dvou místech těsně u nohou je přece více jak nebezpečné – tentokrát to byly jen odřeniny… Jak mám postupovat u prodejce při reklamaci, pokud ji nebude chtít uznat? Je vůbec možné aby výrobce tuto nekvalitní vidlici montoval na dirtové kolo?

Vidlice jako je RST Gila 5 nejsou přímo určeny na kola pro technické discipliny jako je dirtjump apod. Výrobci je většinou používají z důvodu snížení ceny celého kola. Nedivím se tedy příliš tomu, že vám prodejce nechce tuto závadu uznat jako reklamaci. Ostatně je to pro ně vítaná obezlička – nepoužíval jste kolo, jak jste měl, přetížil jej, máte smůlu. Zkusit ještě můžete dotaz na dovozce vidlic RST – firmu Universe Agency, www.author.cz – a zjistit, zda prodejce jednal správně.
Nezbytné přesto nejspíš bude koupit vidlici novou. Pro tuto disciplínu se hodí například z levnějších modelů RST Space (modely Jump nebo Free), případně SR Suntour Duro DJ.

kategorie dotazuMTB technika

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu