CTM Delta – disc, alebo véčka?

3.6.2007
Chcem si kupit CTM Delta, ale zvazujem, ci ho kupit s kotucovkami alebo V-ckami, mohli by ste mi poradit… Tie kotucovky su tam Shimano M495 kdezto V-cka su Tektro, presny modelovy rad tam nieje urceny… Vy urcite budete vediet co sa viac oplati. A taktiez by ma zaujimal nazor na tu vidlicu Suntour XCR RLA/100mm, co si o nej myslite? Chcel som si niekde precitat test celeho bikeu, ale nikde som to nenasiel iba v archive Velo 2006/6 ale to sa neda zobrazit, mohli by ste mi napisat ako ten MTB obstal?

Obecně se většinou přikláníme k diskovým brzdám, v tomto případě bych situaci neviděl až tak jasně. Pokud na kole jezdíte bez ohledu na počasí (v blátě, dešti atd.), jsou rozhodně lepší volbou brzdy diskové. Pokud se však vaše jízdy omezují z větší části na období s příznivým počasím, V-brzdy by měly stačit. Navíc jejich servis je jednodušší, náhradní díly dostupnější a jejich nižší cena často přispívá k vyšší kvalitě dílů na jiných místech.
Kolo CTM Delta Disc, testované ve Velu 6/06, jsme zhodnotili v rámci testované skupiny jako jedno z lepších, s poměrně pohodlným rámem a vyváženou geometrií. Jediným problémovým místem byla vidlice SR Suntour XCM. Model XCR by ale měl být, dle našich letošních zkušeností, výrazně lepší.

kategorie dotazuMTB technika

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu