MTB Rám do 7000 Kč

19.2.2007
Potřeboval bych pomoct s výběrem MTB rámu. Chtěl bych se vejít do částky 7000 Kč, ale jsem ochotný dát i víc. Moje představa je: sportovnější střih, nic příliš těžkého, ale ani příliš lehkého a náchylného na poškození. Můj výběr padl na: Pell´s Razzer Race, Ravo Racing team 07, Merida, Superior Racing team, (Kona Kula Primo – vyšší cena, stojí za to si připlatit?). Author mám teď, ale chtěl bych nějakou změnu. Otázka č.2 Jak se při montáži klik Shimano Hollowtech II řeší rozdílná šířka středového pouzdra?

V této oblasti je výběr poměrně široký a rozhodovat se tak lze mezi větším počtem značek. Pokud bych se ale omezil na vámi vyjmenované, tak bych asi vybral Pell’s, který mě osobně oslovuje jednak svým zdařilým designem, ale také vhodným poměrem hmotnosti, pevnosti a komfortu. Jako druhou možnost bych pak zvažoval rám Superior, který vyniká podobnými vlastnostmi, většinou ale bývá o kousek delší.
K druhé otázce. Rozdílná šířka středového pouzdra se při montáži klik SH HT II i podobných systémů řeší použitím podložek vkládaných mezi tělo ložiska a rám. Tato problematika bude ostatně podrobně probrána v právě chystaném vydání Velo 3/07.
Štěpán Hájíček 

kategorie dotazuMTB technika

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu