Nýtovač a hustilka vidlic

29.1.2007
Mám na vás dva dotazy: jsou všechny nýtovače kompatibilní se všemi řetězy? Jaký nýtovač byste mi doporučili pro domácí použití, měl by něco obsahovat? plánuji nákup hustilky na vidlice a doslechl jsem se, že na vidlice RockShox musí být speciální hustilka nebo nějaká redukce. Které značky vyrábějí tyto hustilky a jde použít i na jiné vidlice?

Mezi nýtovači neexistují v zásadě žádné rozdíly, které by jejich použití omezovaly pro konkrétní typy řetězů. K domácímu použití bych doporučil některé z dílenských, tedy větších a odolnějších provedení se snazší manipulací, nikoli pouze součást multiklíče. Vhodné jsou modely s pohyblivou opěrkou (na závit), která je na opačné straně než nýtovací trn a slouží k lepší fixaci řetězu. Pokud takový neseženete, nic hrozného se neděje. I s modely bez tohoto prvku se ale celkem dobře pracuje.
Mezi pumpičkami na vidlice také nejsou žádné podstatné rozdíly v možnosti jejich použití, jelikož prakticky všechny mají stejné zakončení pro nasazení na autoventil. V případě nestandardně řešené vidlice se pak používají různé redukce – na Marzocchi s užším zakončením, na některé starší vidlice Rock Shox s jehlou jako na nafukování míčů. Druhý případ se ale dnes již téměř nevidí.
Štěpán Hájíček

kategorie dotazuMTB technika

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu