Vozík za kolo pro přepravu dítěte

29.5.2006
Je možné používat vozíček za kolo pro přepravu dítěte v silničním provozu? Plánuje Velo článek týkající se vozíčků za kolo určených pro přepravu dětí?

Ano, je to možné, v tomto směru není jiný problém než riziko rostoucí s hustotou provozu. Vozíčky jsou sice vybaveny reflexními prvky a vlajkami pro zviditelnění, ale řidič přece jen vidí především cyklistu. Je proto dobré volit spíš klidné vedlejší asfaltky.
Článek na toto téma jsme měli v časopisu minulý rok (7–8/05), byl zaměřen na vozíčky komplexně, včetně nákladních, a předtím asi cca tři roky zpět. Pro tento rok v plánu není, pouze jednotlivé testy vozíčků.
S jedním z nich jsem projezdil víkend a za sebe mohu říci jen to, že bych vozík nechtěl, byť jsem o něm přemýšlel. Pominu-li jisté nedostatky konkrétního modelu, dítě je ve vozíku strašně izolované, chybí kontakt, stále se ohlížíte, zda je vše v pořádku. Se sedačkou nebo kolem spojeným s vaším pomocí tyče nelze srovnávat. Je to ale jen můj názor, myslím, že byste ve spojení s vozíky našel stejně tak nadšené reakce.
Rudolf Hronza   

kategorie dotazuTechnika

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu