V Plzni na Grand Prix zvítězill Jan Ryba

25.4.2019

Třetí díl GIANT LIGY přilákal do Plzně na start opět hvězdy domácího pelotonu. Sportovní areál SK Rapid Plzeň přivítal jezdce krásným letním počasím. Dobře obsazenou Grand Prix, tentokrát ovládl zkušený Jan Ryba (AC Sparta Praha) před Martinem Boubalem.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu na 22 km, kde se z vítězství opět radoval Richard Kobr (Lokomotiva Beroun).

Do Plzně dorazil vynikající dráhař Denis Rugovac i se svým parťákem Karlem Tyrpeklem oba (TUFO Pardus Prostějov) a v závodě byli opravdu vidět.

Úvodních deset kilometrů se rozjelo opravdové peklo, peloton držel vysokou rychlost, z které pak začali odpadat závodníci, kteří se nestačili schovat v háku. Kompletně to odnesla kategorie žen, kde se jako jediná udržela v pelotonu Petra Ševčíková (Team Dukla Praha).

Po úvodní redukci se tak na čele usadila dvojice Jan Ryba a Martin Boubal a bodově se přetahovali o vítězství. Dokonale jim sekundoval Denis Rugovac, který měl k sobě výtečného Karla Tyrpekla (oba TUFO Pardus Prostějov). Rugovac nakonec vybojoval pěkné třetí místo.

Na prémiích byl nejvíce vidět Tomáš Čapek z Topforexu Lapierre pro cycling a je tak pro něj připraven puntíkovaný dres aktivity. Prvenství na pásce tak při kriteriu v Plzni, drželo peloton znovu ve vysokém tempu a diváci si souboje mezi jezdci užívali opravdu za pěkného počasí. Byla to pravá přetahovaná o body až do samotného závěru. Kdy při shodném počtu bodů rozhodlo umístění v posledním kole. A to se povedlo právě Rybovi a mohl se tak radovat ze zaslouženého vítězství.

Ženám pak kralovala Petra Ševčíková (Team Dukla Praha), juniory vyhrál Marek Liška (Roman Kreuziger cycling Academy)) a kategorii Masters jezdce nad 40 let Karel Kopr (KC Slavia Praha) se ziskem dvou bodů

Jan Ryba v cíli: „Bylo to hrozně těžký, kluci mi pěkně pomohli a dopadlo to tak jak to dopadlo, těsným vítězstvím.“

Další díl Giant Ligy 2019 pokračuje 1. května v Milovicích v bývalém vojenském prostoru. Závod povede převážně po kostkách a místy i nezpevněných cestách. Vítěz si připíše dvojnásobnou porci bodů.

(tz)

foto Tomáš Tesař

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu