Pells na prahu roku 2023

23.9.2022

Na konci srpna představil Pells nové modely kol pro rok 2023. Hned na úvod je nutné konstatovat, že od loňského roku nedošlo pouze k obvyklé evoluci jednotlivých modelů, ale k výrazné proměně značné části nabídky kol známé české značky. S její proměnou šla ruku v ruce také změna značení modelových řad, které je nyní jednodušší, a díky tomu znatelně přehlednější.

Na první pohled je patrné především výrazné rozšíření nabídky MTB, kde se vedle známých modelů Razzer či Duke objevily celoodpružené biky Duke FS a Tarpan, které s přehledem reflektují současné trendy horské cyklistiky. Na světlo světa vyjela zbrusu nová řada hardtailů Root, které svou jednoduchostí a funkčností jistě osloví nejednoho vyznavače tradic a minimalismu. V neposlední řadě Pells na prezentaci představil vůbec první čistě gravelové kolo vlastní produkce a připomenul své kořeny novým modelem Airflow – prémiovou závodní silničkou s elektronickým řazením.

Kromě ověřených modelů Thorr a Thorr Evo se v kategorii stále více oblíbených e-biků představil zbrusu nový celoodpružený trail e-bike Pells Stormer FS, který bude k dispozici ve třech variantách. Snadnou prostupnost náročným terénem novému elektrokolu zajišťuje stabilní geometrie s předním i zadním zdvihem 140 mm, nekompromisní výkon dodává baterie Bosch 750 Wh s motorem Bosch Performance CX. Vlajková loď řady s označením Ultimate nabízí elektronické řazení Sram GX AXS s napojením přehazovačky na hlavní baterii.

Kategorii XC prezentují dobře známé MTB Razzer či Razzer Evo. Proměnou prošla modelová řada Duke. Ta bude od příštího roku disponovat novou modelovou rodinou s označením Duke FS, která je definicí moderního cross country kola – lehký a nízký karbonový rám, dlouhý reach, položený hlavový úhel a systém odpružení zero pivot či teleskopická sedlovka u vybraných modelů naznačují, že tyto biky budou univerzální stroje pro náročné závodní okruhy i singletraily.

V kategorii trailových biků se na scénu vrátil Tarpan – nečekejte však jiné spojení s původním modelem, než je jeho jméno. Tarpan pro rok 2023 má od základu nové rámy ve dvou variantách, a sice se zdvihem 130/120 mm jako hravý trail bike (Tarpan TR), anebo se zdvihem 160/140 mm jako nekompromisní all mountain stroj (Tarpan AM), který se neztratí ani v bikeparku. Agresivní geometrie kombinující hlavový úhel 65, 5 st (TR) / 64, 5 st (AM) a sedlový úhel 77 st poskytuje ideální kombinaci sjezdových i stoupacích schopností.

Pro fanoušky jednoduchosti a klasiky představil Pells zcela novou modelovou řadu Root – MTB inspirované samotnými kořeny horské cyklistiky – minimalistický design, žádné čepy, tedy ani jejich údržba, agresivní, moderní geometrie, zdvih 140 mm, odolný rám a teleskopická sedlovka jistě dokážou v rukou zkušeného jezdce potrápit nejedno současné celopéro.

Mezi další novinky v repertoáru Pells pro rok 2023 patří čistokrevný gravel bike Raw s univerzální, pohodlnou geometrií a řadou možností pro uchycení doplňků. Kolo bude standardně k dispozici s plášti o šíři 40 mm ve třech úrovních výbavy. Nejdostupnější model s označením Raw 3 disponuje mechanickým řazením Microschift Advent X či brzdami Tektro, což z něj dělá spolehlivý dopravní prostředek se snadnou údržbou. Model Raw 2 pak nabízí klasiku své kategorie v podobě dvojpřevodníku. Nejvybavenější kolo série, Raw 1, příjemně překvapilo vrcholnou sadou Shimano GRX a ovládáním teleskopické sedlovky integrovaným do levé páky.

V době svého vzniku byl Pells spojován především se závodními speciály a silničními koly. I zde krom dnes již klasického modelu Aeron připravil novinku – závodní model Airflow. Silniční kolo, které nabízí maximální efektivitu a pohodlí bez kompromisů spolu s elektronickým řazením.

Znatelného rozšíření se dočkala také nabídka dětských a juniorských kol. Za zdůrazněnístojí řada Rocket, která disponuje třemi modelovými rodinami: Lite – nejlehčí dětská kola v budoucí nabídce Pells se stabilní a bezpečnou geometrií, účinnými a snadno servisovatelnými V-brzdami a ultralehkými plášti Schwalbe; Air – kola, která jsou ideální vstupenkou do sportovního světa pro mladé, ambiciózní závodníky. Charakteristická je pro ně nízká váha, vzduchové i odpružené vidlice či hydraulické brzdy ve standardní výbavě; Trail – stroje s pevnými předními i zadními osami, širokými kevlarovými plášti a vzduchovými vidlicemi se specifickým laděním pro děti. Vítaná je teleskopická sedlovka ve standardním vybavení u modelu s 24‘ koly.

Opomenuta nebyla ani crossová kola s řadou dostupných modelů, které zaujmou především bezpočtem možností výbavy i výběru barev.

Každým šlápnutím se dostáváme dál, překonáváme nové překážky, posouváme své hranice, objevujeme nové možnosti a poznáváme dosud skrytá místa.

(tz)

foto Pells

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu