Oderská Mlýnice se blíží

14.9.2017

Jsou bikerské akce, na kterých se každou nastupující sezónu těšíme, co nového nám připraví. A pak jsou závody, na které se každý rok těšíme a doufáme, že se na nich vůbec nic nezmění a zůstanou tak skvělé jako loni, předloni, před 5 nebo 15 lety… Do druhé škatulky určitě patří jeden z nepostradatelných a nejstarších článků seriálu Kolo pro život – Oderská Mlýnice České spořitelny. 23. září máte šanci strávit letošní úplně první podzimní den na kole s kamarády, rodinou, soupeři i tréninkovými parťáky uprostřed romantické přírody a opájet se krásou v okolí míst s roztomilými názvy jako Klokočůvek, Klokočov, Heřmánky, Hadinka, Hůrka…

Pokud přijedete o den dva dříve, pochopíte, že i v Česku ještě existují oblasti, kde během týdne téměř nepotkáte člověka a spolujezdcem vám bude ticho a klid. To vše zde platí po celý rok s výjimkou dne D, kdy se do areálu zázemí Spálovský mlýn sjedou ze všech koutů republiky milovníci MTB nasát čistý vzduch a zakonzervovat do hlavy všechny barvy podzimu od sytě zelené, přes citrónově i medově žlutou, meruňkově oranžovou a karmínově rudou. A červené budou i tváře jezdců při výšlapu největšího symbolu oderského závodu, táhlého a nekonečného kopce Mlýnice. Ten pomohou bikerům o hodně zkrátit a zpříjemnit davy fanoušků, dětí a příbuzných i křídou psané vzkazy na potem prosáklém asfaltu. Takovou atmosféru, jakou dokáží vytvořit diváci, tady, nezažijete nikde jinde, no snad jen na Tour de France… Bikerům bude k dispozici kromě tradičních občerstvovacích stanic i „Bufet v kopcu“ s pivem, speciální moderátor v Mlýnici, oderská bubenická kapela Crash Drums, diváci si mohou zdarma vyzvednout u pořadatelů z 2K-BIKE KLUB Odry řehtačky a barevné křídy.

Oderská Mlýnice nabízí bikerům tradiční výběr ze tří různě dlouhých a náročných tras. Všechny startují ze zázemí akce v areálu letního tábora Spálovský Mlýnu u Klokočůvku u Oder. Hlavní trasa B měří 56 km (převýšení 1192 m) a startuje v 11:30. Kratší závodní trasa C je dlouhá 33 km (převýšení 837 m) a startuje nově v 12:45. Novinkou trasy C je nájezd do Mlýnice hned po startu, trať je totožná s ročníkem 2016, ale vede v opačném směru. Bikeři si na obou závodních trasách kromě slavného krpálu dosyta užijí okolní vyfoukané kopečky, posečené luky a spoustu cest daleko od městského ruchu s pěknými výhledy. Sportovní soutěže Prestige Trophy už pomalu spějí do finiše, takže se bude určitě taktizovat a borci se budou snažit urvat co nejvíc bodů před posledním závodem v Novém Městě právě tady.

Nezávodní trasa D – Fitness jízda na 13 km překoná jen nepatrné převýšením 350 m. Opět zavede účastníky do nádherně položeného areálu farmy Klokočov, kde bude připravené i občerstvení s ochutnávkou místních domácích produktů. Rodinám s dětmi doporučujeme na chvíli se zastavit, odpočinout si, pokochat se pohledem na nádhernou krajinu s pasoucími se koníky, navštívit s dětmi kozy, ovečky a králíky, vychutnat si delikátní sýry. Trasa D startuje ve 12:30.

Kromě Fitness jízdy, čeká na všechny děti od 1 do 13 let louka hned vedle zázemí, kde se odehrají jedny z posledních bojů o čelní místa v jednotlivých kategoriích dětského seriálu na horských kolech ČT Déčko Junior Trophy 2017. Prostoru je habaděj, takže se stavitelé dětských tratí můžou pořádně rozmáchnout. Ani po závodech děti nebudou lelkovat. Čeká je stan Modré zóny České spořitelny s trampolínami, skákacím hradem, fotbálkem a spousta zajímavých i kreativních soutěží. V Dětském klubu čekají na nejmenší hračky a pro všechny soutěž v kreslení. Ti, co nemají kola dost ani po závodění můžou pilovat techniku jízdy pod odborným vedením zkušených mistrů v Česká spořitelna Specialized Bike Academy KPŽ. Príma soutěž a jízdu na kole můžete absolvovat také na pumptracku Chupa Chups.

Závod se koná pod záštitou Moravskoslezského kraje a pod patronátem partnera závodu, Vojenských lesů a statků, s.p., správce vojenského újezdu Libavá, po jehož hranici účastníci závodu B a C profrčí. Hlavní pořadatelé Petr a Zuzka Koneční se svým týmem zvou pravidelné účastníky ale i ty, kteří ještě kouzlu bestselleru KPŽ neměli šanci propadnout. Přijeďte a zkuste to, přípravy vrcholí, frgály i slivovice budou, divoženky taky a babí léto a mlýnské kameny pro vítěze jsou objednané.

Těšíme se na Vás na Mlýnici, registrujte se online za zvýhodněnou cenu do středeční půlnoci 20. 9. na www.kolopro.cz nebo v pátek večer či v sobotu ráno na místě, v areálu LT Spálovský Mlýn.

Více na www.kolopro.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu