Nový pohled na “orienťák”.

3.9.2018

Není víkend, že by bajker nemohl být na nějaké zajímavé akci. A mezi ty zajímavější – hodně jiné, vyčnívající – patří závod MTB RALLY. Jedná se o zcela jedinečný a nový koncept závodění na horských kolech a elektrokolech.

Jako první na světě, oraginzátoři – rodina Tošenovských –  spojili dva zcela odlišné sporty. MTB závody a motoristické dálkové navigační RALLY, jakými jsou např. DAKAR nebo SILK WAY.

Unikátnost MTB rally nespočívá pouze v samotném závodění na horském kole či elektrokole, kde výsledek určuje pouze fyzická připravenost závodníka, ale v kombinaci vašeho fyzického fondu a zvládnutí “DAKARské navigace”.

Po celé délce trati nenajdete jediné značení či pásku, podle které byste se mohli orientovat. Ve spleti lesních cest a tracků se budete orientovat za pomocí tzv. ROADBOOKu. Je to úplně stejná metoda, s jejíž pomocí se na trase závodu orientují všichni závodníci nejznámějších dálkových rally světa. Jediným rozdílem bude, že klasickou formu papírového ROADBOOKu vyměníme za digitální. A to Vám umožní speciální software (aplikace) ve Vašem mobilním telefonu.

MTB Rally 2018 se je pojede jako první oficiální ročník. Počet všech závodníku omezen na maximálně 100 účastníků. Závod se bude konat od 7.9. do 8.9.2017 a bude kombinovat jízdu po svážnicích, singltracích s obtížnými výjezdy a sjezdy v nádherných lesích okolí Zábřehu na Moravě. Profil 50-ti kilometrové trati nebude nejlehčí. Celkové stoupání a klesání 1.200 – 1.500 výškových metrů ukazuje, že vás to bude stát spoustu potu a bolesti.

Pro letošní ročník jsme připravili krátky noční prolog, který se jede jako vložený závod a nebude se počítat do hlavního závodu. Samozřejmě je možné se účastnit pouze sobotní části závodu.

Více se dozvědět a přihlásit se můžeš zde http://www.mtbrally.cz/

A jak proběhl nultý – zkušební – ročník se dočteš tady http://dolekop.com/clanek/7188-report-mtb-rally-dakar-na-kolech-kde-bez-baterky-v-mobilu-koncis

(tz)

foto archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu