Nový název na maratonské scéně, tým Canyon Northwave MTB Team

20.2.2021

Roky byl Canyon tým Topeak Ergon Racing špičkovým účastníkem světové maratonské scény MTB a dokázal se probojovat na stupně vítězů na nejprestižnějších závodech této disciplíny, od Bike Transalp po Absa Cape Epic. A ani přejmenováním v roce 2018, při němž se tým změnil na Canyon Topeak Factory Racing, nijak nezměnil špičkovou výkonnost týmu.

Jedním z klíčových aktérů celého úspěšného příběhu byl čtyřicetiletý Kristián Hynek, jeden z nejzkušenějších maratonských závodníků na světě, který má úchvatnou bilanci: dvě bronzové (2012, 2016) a jednu stříbrnou medaili (2019) z mistrovství světa, titul mistra Evropy v maratonu (2012), dva tituly mistra České republiky XCM (2013, 2018) a vítězství z Cape Epic v roce 2014 (společně s Robertem Mennenem). Když se Canyon na začátku roku 2019 stáhl z pozice hlavního sponzora týmu, Kristián se posunul dál a založil svůj vlastní projekt XCM týmu, stále podporovaný Canyonem. A nyní se tyto dvě síly znovu spojují, aby společně podnikly další krok – představení týmu Canyon Northwave MTB Team.

“V posledních dvou letech Kristián – společně s Martinem Stoškem a Dominikem Buksou – prokázali, že jsou odhodlaným, spolehlivým a úspěšným týmem“ potvrzuje manažer sportovních profitýmů značky Canyon Andreas Walzer. “Takže to byl logický krok k posílení naší spolupráce a snaha podpořit Kristianovu vizi vést vlastní mezinárodní maratonský XC tým.

“V osobní rovině pro mě tohle partnerství znamená všechno – je zdaleka nejúspěšnější v celé mé sportovní kariéře,” vysvětluje Kristián Hynek svůj vztah ke Canyonu. “Pro mě to hodně vypovídá o tom, že Canyon nejenže dále důvěřuje mému týmu i mně – ale že jsou také připraveni nás podporovat ještě více.”

Tým Canyon Northwave MTB Team začne svou první sezónu v silném složení: Kristián Hynek (ČR), Martin Stošek (ČR), Dominik Buksa (ČR), a Andreas Seewald (Něm.). Podle typu závodu a podmínkách budou při závodech využívat buď full Lux CF SLX nebo hardtail Exceed.

Nesporným vrcholem sezóny bude souboj o duhový trikot na mistrovství světa XCM, které se uskuteční 2. října na ostrově Elba v Itálii. Ale ještě předtím bude tým bojovat na velkých závodech jako na mistrovství Evropy 20. června v Evolène ve Švýcarsku a dalších prestižních závodech, např. na jihoafrickém Absa Cape Epic, ve světovém poháru XCM a samozřejmě i na maratonských mistrovstvích České Republiky a Německa.

(tz)

foto Michal Červený

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu