Nový design britské reprezentace od Kalase

20.9.2018

Britský cyklistický svaz představil společně se značkou KALAS nový design závodního oblečení pro cyklistický reprezentační tým Velké Británie, který navrhli sami závodníci.

Na základě mnoha měsíců spolupráce mezi českými specialisty na zakázkové cyklistické oblečení a závodníky nejrůznějších disciplín čerpá nová podoba bílého dresu inspiraci z funkčních a jednoduchých návrhů z roku 1959. Nostalgii se dává průchod mimo jiné i díky návratu minimalistické zkratky v podobě typografického loga GBR (Great Britain – Velká Británie) provedeného ve výrazné červené barvě společně se silným pruhem, který upoutává pozornost na střed dresu. Pro logo byl navržen speciální font a kraťasy v tmavě modrém odstínu ucelují povědomou červenomodrobílou kombinaci, která je pro britský národní tým tak typická.

Tato sada oblečení představuje radikální odklon od návrhů používaných v posledních letech. Návrháři při její přípravě úzce spolupracovali s britskými cyklistickými reprezentanty i trenéry na všech hlavních prvcích, které tvoří špičkovou kolekci designově vyrobenou přímo pro ně.

 

Stephen Park, výkonnostní ředitel týmu British Cycling, říká: „Špičkové oblečení je v dnešním, vysoce konkurenčním prostředí cyklistiky klíčovou složkou pro dosahování výborných výsledků. Spolupráce s dodavatelem, který se může pochlubit takto hlubokými znalostmi a nabídnout vynikající služby, představuje pro britský cyklistický tým neocenitelnou pomoc.Vše se točí kolem závodníků, takže pro nás bylo velmi důležité, aby hráli zásadní roli při návrhu celé sady, která jim byla vytvořena na míru, skvěle vypadá a oni ji mohou hrdě nosit, aniž by přitom museli cokoli slevit z výkonnosti či kvality”.

„Už se těším na první předvedení nové kolekce na Mistrovství světa v silniční cyklistice, které se uskuteční koncem září v rakouském Innsbrucku.“

Dani Rowe, držitelka bronzové medaile z Her Commonwealthu Gold Coast 2018, která se 29. září postaví na start elitního ženského závodu v rámci MS, říká: „To, že jsme se do navrhování mohli zapojit všichni, byl skvělý nápad. Naše návrhy byly vyslyšeny a výsledek mne velmi potěšil – je to moderní verze klasického designu a už se nemůžu dočkat, až si ji na sebe obléknu při závodě v Rakousku.“

Fanoušci dráhové cyklistiky budou mít také příležitost sledovat olympijské či paralympijské šampionky, jako například Katie Archibald, Lauru Kenny, Jody Cundy a Dame Sarah Storey, které budou poprvé v novém oblečení závodit na domácí půdě v rámci prosincových závodů světového poháru v dráhové cyklistice na ikonickém londýnském velodromu Lee Valley VeloPark.

Josef Filip, výkonný ředitel společnosti KALAS Sportswear, k tomu dodává: „Špičkové oblečení vyvíjíme již 27 let a tento projekt patří k našim nejoblíbenějším. Díky tomu, že jsme na této nové kolekci mohli úzce spolupracovat s Britským svazem a reprezentačním týmem, dokázali jsme vytvořit svěží a moderní design, který si jistě zamilují závodníci i fanoušci. To, že se na návrhu podílely skutečné cyklistické hvězdy dává tomuto oblečení opravdovou razanci.“

(tz)

foto archiv Kalas

1 komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

  1. Martin (martinkomarek71@***) napsal:

    Poklona dlouhodobě skvělé práci. Uspět zrovna v UK určitě nebylo snadné. Jen tak dál 🙂

Menu