Novinky Uvex 2019

24.8.2018

Novinka Quatro Integrale je helma mířící do segmentu all mountain /enduro. V kolekci nahrazuje model Quatro Pro. Hlavními přednostmi jsou velmi nízká hmotnost a vynikající ventilace.Najdete na ní i povinné prvky jakými jsou velký nastavitelný štítek a rozšířená temenní část. Zajímavostí u této helmy je i technologická novinka uvexu – konstrukce Multi inmould.

„Bezešvá“ konstrukce je moderní, ale také i mnohem komplikovanější způsob spojení jednotlivých PC skořepin helmy. Jednotlivé vrstvy skořepin se překrývají na oddělující hraně = jedna skořepina je výše než druhá. Aby se zabránilo ostrým hranám jsou obě skořepiny ve svém spoji zaobleny. Při svém dokonalém provedení se tak vytváří jemnější a vizuálně kvalitnější přechod.

Implementace „bezšvého“ spojení musí být zohledněna již při samotném vývoji produktu. Uspořádání jednotlivých skořepin v plnící formě by mělo za ideálních podmínek probíhat na jedné její polovině, aby bylo možné uspořádat díly přesně jeden k druhému.

Pokud to není možné s technologických důvodů jsou skořepiny před uzavřením formy umístěny každá do jedné poloviny formy což vyžaduje daleko vyšší úsilí pro nastavení strojů před započtením výroby.

quatro-integrale1_Mainquatro-integrale3_Mainquatro-integrale4_Mainquatro-integrale2_Mainquatro-integrale5_Mainquatro-integrale3_R1

Další novinka v kolekci je závodní helma Race 9. Jedná se o helmu s jednou z nejlepších ventilací na trhu, která je docílena obrovskými větracími otvory a větracími kanály. Pro docílení takto velkých otvorů a zachování bezpečnosti tvoří základ helmy ochranná klec. Nízkou hmotnost a aero vlastnosti zaručuje velmi kompaktní tvar. Zajímavostí je i využití nové technologie Multi Inmould, či nové přezky pásků ve tvaru písmene Y.

race9-3_F1race9-3_R1

V řadě závodních helem nahrazuje model Race 1 další nová přilba. Race 7 je velmi lehkou helmou s hmotností od 240 gramů. Moderní tvar doplňuje doble inmould konstrukce s 24 větracími otvory. Bezpečné usazení na hlavě zajistí systém 2k IAS.

race7-1_Mainrace7-2_Mainrace7-3_Main

Další novinka míří do segmetnu City helem. Již pro letošní rok uvex předstvil novou helmu city light, která využívá led diody pod svojí skořepinou k výraznému navýšení viditelnosti při jízdě za snížené viditelnosti. Pro příští rok tuto technologii dostává i řada Finale ve velmi trendy tvaru.

Další novinka v City helmách nese název City 9. Jedná se o speciální helmu na e-bikes, která jako jediná v kolekci splňuje standardy NTA, což je holandská norma, která se do dvou let stane i Euro normou. Použitelná je i na kola speed pedelec s rychlostí do 45 km/h.

city_9-1_Maincity_9-3_Maincity_9-2_Main

Mezi brýlemi Uvex došlo ke spojení technologie Variomatic a Colorvision

Technologii ColorVision představila značka Uvex v loňském roce. Ve zkratce se jedná o tři barevné filtry, které řeší běžné zašednutí průhledu tmavými vzorníky u tradičních slunečních brýlí změnou kontrastu a díky tomu i rozjasnění barev. Tyto filtry jsou specifiky navrženy pro různé použití slunečních brýlí – urban, outdoor a daily.

Pro příští sezonu přichází nové spojení této technologie s automatickým tónováním zorníků Variomatic. Tyto nové zorníky tak poskytují za každých podmínek vždy správnou úroveň jasu s dokonalým kontrastem barev. V nabídce najdete s touto technologií jak velmi populární bez rámečkový model 803 a 803 small, tak i celorámečkový model 706.

Colorvision nová barva zorníku s nižší úrovní zatmavení, u samotné technologie ColorVision se v nabídce jednotlivých modelů brýlí objevují nové zorníky s vyšším průhledem na úrovni S2 (běžně jsou S3).

Řadu brýlí s automatickým tónováním Variomatic rozšiřuje nový model 812 v. Jedná se o sportovní brýle s velkým zakřivením zorníků Curve 10, díky kterému brýle velmi dobře „obtékají“ obličej, zvyšují ochranu a snižují nežádoucí cirkulaci vzduchu. Dokonalému přizpůsobení pomáhají také stavitelné straničky a nosník.

S5320232201_FS5320232201_Main

Další novinky se objevují v řadě sportovních slunečních brýlí. 225 Zaujmou svým celorámečkovým moderním designem ve čtyřech barevných kombinacích.

Téměř nerozbitná novinka v řadě dětských brýlí s označením 510 vyniká plně flexibilním rámečkem. Jsou tak odolné proti ohýbání, rozsednutí a podobnému zacházení ?. V příbalu najdete i stahovací pásek.
S5320293716_MainS5320294716_MainS5320294416_MainS5320297816_Main

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu