Novinky Rock Machine 2019

22.8.2018

Rok 2018 je pro značku Rock Machine jubilejní, 25. od založení značky v roce 1993.

Na počest vznikly čtyři limitované edice kol v decentním provedení, ale je jen začátek. Dvě z těchto kol, Blizzard 90-27 a Storm e60-29 už stihly získat titul Grand Prix na veletrhu For Bikes 2018.

A právě elektrokola jsou to, co tlačí značku vpřed, jejich počet meziročně stoupl téměř třikrát, což se povedlo zejména zavedením chybějících rozměrů kol u již zavedených elektrokol.

Kupříkladu taková Flash série čeká oba průměry kol, Blizzard e29“ & e27,5“ nabídne zdvihy 140/130 mm. Blizzard eLTD 170/140 mm, vyšší zdvih vidlice je tu kvůli elektro-závodům. Tlumiče dostanou metrické od RockShox, Deluxe Air i pružinové tlumiče,  vidlice SR Suntour s integrovaným blatníkem se také objeví, tak jako elektronické řazení Shimano XT Di2 1×11. Mezi komponenty najdete 4 pístkové brzdy Magura & TRP & Tektro, teleskopické sedlovky ONE 125/150 mm, bezdušové ráfkyWTB, pneumatiky WTB s vysokou přilnavostí, sedlo WTB Volt, specifické řetězy KMC eBike a ve finále gripy ONE Ergo Lock-On. V rámci elektrokol se myslelo i na děti , vnikl tak Torrent JNR e30. Posílena je i divize elektrokol městských, krosových, dámských.

Když už jsme u dam, Rock Machine pro ně připravil karbonové horské kolo Catherine CRB 30-29 .

Odpružená kola Blizzard už mají všechny boostové osy, metrické tlumiče, nové technologie a standardy jako je středové složení Sram DUB, WTB TCS 2. Upravily se názvy dle záměru výrobce, takže XCM je zavedený 29″ full se 120 mm, přibyl trailbike TRL 29 se 140 mm:

Blizzard 27″ modely se zdvihy 170 mm už brázdí nejen naši krajinu delší dobu, jejich hlavní představitel, mladá endurová naděje, Vojta Bláha na něm vozí pružinový tlumič RockShox se zamykáním z řídítek TwistLock, což bude sériovou výbavou.

 

Výbava, té se dostalo hodně péče, na kolech se to jen hemží 12 rychlostními sadami s 1 převodníkem, brzdami Shimano a to i ve 4pístkových verzích. Dětská kola pak dostala specifické převody, upravené brzdové páky a další kýžené komponenty, které nekladou překážky pro děti.

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu