Novinky v produkci značky Endura, kolekce bot

1.3.2022

Skotská Endura, jedna z nejprogresivnějších značek v oboru cyklistického oblečení a doplňků, rozšiřuje v duchu „od hlavy k patě“ svou nabídku po přilbách a chráničích i o vlastní obuv.

První várkou těchto produktů jsou modely, určené pro MTB a není naprosto nečekaným jevem, že jejich označení odpovídá modelovým kolekcím oblečení. Stejně důležitou informací je i to, že na této kolekci pracoval i známý fyzioterapeut britské reprezentace a někdejší konzultant týmu Sky, Phil Burt, Vítejte ve světě konceptu Ergonomistry.

Jedním z důležitých prvků tohoto konceptu je konstrukce vložky EGM. Nechybí zde totiž podpora klenby Power Arch, s profilováním dokonale odpovídajícím potřebě bezeztrátovému přenosu energie se současným soustředěním na udržení maxima komfortu. Podobně je tomu u metatarzálního bodu pro zabránění riziku nežádoucího přiškrcení prstů při šlapání. Stejně praktickou úpravou jsou pak i Sole Stimulant body soustřeďující se na dokonalou citlivost chodidel a jejich svalových kontrakcí. Neméně důležitým prvkem je kvalitní podrážka k podpoře kontaktu s pedálem. Ta je u této kolekce zajištěna směsmi Sticky Foot, Sticky Foot Grip a Sticky Foot Dura.

Kolekce Hummvee Flat Pedal cílí na maximální univerzálnost využití, ať se jedná o pěší chůzi či cyklistiky. Svršek z odolného materiálu je pro podporu odvětrání perforován, stabilita usazení je zde zajištěna tkaničkami, z dalších vlastností nechybí nízká savost materiálu, pružný profil materiálu podešve k vyvážení tuhosti pro šlapání i poddajnosti při chůzi.

Pružný profil řady MT500 Burner Clipless je připraven k podpoře na náročných trailech a stezkách. Tomuto zaměření odpovídá zpevnění paty a špičky proti poškození při kontaktu s překážkami, mezipodešev EVA pracuje ve spojení s vložkou EGM na komfortu chodidel při jízdě i chůzi. Stabilita nohy uvnitř je prací pro klasické stahování tkaničkami, ale i vnitřní úpravou paty Sharkskin u achilovky. Doplňme informaci, že tento model disponuje záslepkou v podřrážce pro případnou montáž zarážek nášlapných pedálů.

Poslední z kolekce novinek je úroveň MT500 Burner Flat pro technické využití s platformovými pedály. Základ v odolném materiálu s nízko savým polstrováním či zpevněním špičky a paty sám o sobě mnohé naznačuje, když doplníme materiál StickyFoot Grip v kontaktním prostoru s pedálem, máte jistotu že bota drží za všech podmínek na svém místě.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu