Nové a ještě lehčí

28.2.2019

Dokonalé načasování na prahu nové sezóny bylo tím správným časem pro Specialized, aby představil zbrusu nové silniční tretry řady EXOS. Ale není to jen o nějakých designových úpravách, plán značky je zaujmout nejen obvyklou spolehlivostí a bezchybným efektem přenosu jezdcovy síly, ale i hmotností.

Právě na tu cílí model S-Works EXOS 99. Ano domýšlíte si správně, číslovka v názvu označuje hmotnost pod hranicí sta gramů (jedna bota ve velikosti 42). U tohoto exkluzivního modelu ale není čas na dlouhé rozmýšlení, pro potřeby silničářských fajnšmekrů bylo vyrobeno pouhých 500 párů. A čím se může jejich uživatel kochat na každé vyjížďce? Je to absolutní zaměření na detail, – od vícesměrové karbonové podrážky vážící pouhých 50 gramů, přes svršek z materiálu Dyneema až po materiál a vzor tkaniček – to vše bylo pečlivě připraveno, aby stál výsledek za to.

Druhým z modelů, tentokráte již v o něco konzervativnéjším vzezření jsou tretry S-works EXOS. Ty namísto tkaničky využívají osvědčený upínací systém Boa P1, tuhou podrážku s indexem 13 a i zde padla sázka na svršek z vláken Dyneema, která jsou navíc vyztužena materiálem CubiTec. A že i ony využívají poznatků výzkumu Body Geometry není třeba dlouze rozepisovat. Doplňme tedy jen hmotnostní výsledek 150 gramů (1 boty velikost 42), na kterém se mimo jiné podílejí i titanové zámky pro montáž kufrů obvyklých standardů.

(ep)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu