Nová přilba Giro Aries Spherical

23.1.2023

Přilba, která je tak lehká a pohodlná, že máte pocit, jako byste žádnou přilbu ani neměli. Představujeme Giro Aries Spherical – skutečnou revoluci v ochraně hlavy, pohodlí a stylu! Profil této špičkové závodní přilby je zmenšený na minimum, aby co nejlépe kopíroval tvar hlavy. To spolu s velmi nízkou hmotností (cca 270 g ve velikosti M) a dokonalým odvětráním (24 otvorů a technologie Wind Tunnel) dává neuvěřitelné pohodlí při jízdě.

To hlavní se ale nachází uvnitř: Spherical Technology powered by Mips. Tato technologie je založena na principu kloubu. Skořepina se skládá ze dvou částí (polokoulí) vložených do sebe a spojených pomocí elastomerů. Celý systém vytváří jakési odpružení uvnitř přilby, které absorbuje síly v případě nárazu – polokoule se vůči sobě mohou pohnout a elastomery tlumí energii. Vnější skořepina je navíc vyrobena z tvrdšího materiálu, vnitřní je vyrobena z měkčího materiálu (technologie Progressive Layering). Celou přilbou navíc prochází speciální výztuha Aura II Reinforcing Arch. Přilba získala plné hodnocení (pět hvězdiček z pěti) od Virginia Tech, což je nezávislá laboratoř, která testuje přilby z hlediska bezpečnosti.

Usazení na hlavě zajišťuje patentovaný upínací systém Roc Loc 5+ Air spolu s antimikrobiálními výstelkami Ionic+. Dále je tu nový systém DryCore pro odvod potu z čela, port na odložení brýlí, ultralehké pásky Slimline a nechybí ani reflexní prvky.

 

Nabízené barvy pro ČR/SR: Matte Ano Blue, Matte White, Matte Black

Velikosti Super Fit: S (51–55 cm), M (55–59 cm), L (59–63 cm)

Cena ČR: 7 999 Kč / Cena SR: 319,95 €

Dostupnost: polovina února

(tz)

foto Giro

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu