Nová dohoda s UCI rozšiřuje v roce 2021 cyklistickou nabídku Eurosportu napříč Evropou

21.1.2021

Eurosport pokračuje v upevňování svého postavení tzv. Domova cyklistiky a pro rok 2021 si od Evropské vysílací unie (EBU) zajistil řadu práv na vysílání světových akcí Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

Dohoda zahrnuje nejprestižnější šampionáty UCI včetně Mistrovství světa v silniční cyklistice, Mistrovství světa v dráhové cyklistice, Mistrovství světa horských kol, Mistrovství světa BMX, Mistrovství světa v městské cyklistice a Mistrovství světa v cyklokrosu.

(Photo by Alex Whitehead – Pool/Getty Images)

V roce 2021 uvidí diváci cyklistiku na Eurosportu více než 290 dní. Nebudou chybět nejprestižnější silniční cyklistické závody – všechny tři Grandtour, všech pět Monumentů a více než 35 závodů UCI World Tour. To vše na Eurosportu, Global Cycling Network a v nabídce Eurosportu na discovery+* na trzích, kde byla platforma již uvedena. Elitní cyklisty světa uvidíme i na Letních olympijských hrách 2020, z nichž nabídne Discovery na svých platformách živě každou minutu.

Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions: „Nová dohoda s UCI a EBU svědčí o našem závazku bavit největší komunitu cyklistických fanoušků na světě prostřednictvím Eurosportu nebo GCN a zároveň posiluje vztahy Discovery s UCI. Discovery již úzce spolupracuje s UCI na několika iniciativách, přičemž Eurosport Events se stane klíčovým partnerem při realizaci nové soutěže UCI Track Cycling Champions League, která bude zahájena v tomto roce.

 Rok 2021 si budou cyklističtí fanoušci pamatovat. Bude to rok, během něhož Eurosport, discovery+ a GCN nabídnou nejvášnivějším cyklistickým fanouškům stovky akcí. Což znamená, že budeme společně sledovat nejlepší cyklisty světa napříč různými disciplínami po celý rok včetně jejich výkonů na olympijských hrách.“

Tento rok se od začátku formuje jako rok pro fanoušky cyklistiky napříč disciplínami. Což znamená ještě širší sportovní nabídku Eurosportu na discovery+, streamovací službě, nového domova prvotřídního a bezkonkurenčního obsahu Eurosportu.

Klíčová data dohody:

  • 24. ledna – závěrečný závod SP v cyklokrosu v Belgii
  • 30.–31. ledna – MS v cyklokrosu v Belgii
  • 17.–22. srpna – MS BMX v Nizozemsku
  • 25.–28. srpna – MS horských kol v Itálii
  • 18.–26. září – MS v silniční cyklistice v Belgii
  • 13.–17. října – MS v dráhové cyklistice v Turkmenistánu
  • zatím nepotvrzeno – MS v městské cyklistice

(tz)

foto Getty Images

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu