Nedělní BMC Transbrody

11.9.2018

BMC Transbrody 2018 – jubilejní 10. ročník MTB závodu se koná v neděli 16 září ve Zvoli u Prahy. Trať se točí ve stezkách a roklích mezi Vltavou a Sázavou. Velkým lákadlem bude opět tombola s hlavní výhrou 50 000,-Kč od od hlavního partnera BMC.

Hlavní závod – pořádný biking na trase 50 km je usazen do kopcovité krajiny mezi Vltavou a Sázavou a Záhořanským údolím. Po technické stránce se jedná o obtížnější trať s převýšením přes 1 100 metrů. Za zmínku rozhodně stojí, že závod nemá žádné silniční úseky. Letošní ročník je opět limitován počtem startujících na 300 pro trasu 50 km. Důvodem je hlavně udržení kvality závodu a minimalizace dopadu na cesty a singly, po kterých závod vede.

Na Fitness závod se závodním číslem – trasa má 23 km je přizpůsobena pro jun-iorské závodníky a rekreační jezdce. Celá trasa vede po širších polních a lesních cestách bez prudkých stoupání nebo náročných technických sjezdů. Udělali jsme ji prostě tak, aby si užil i cyklista, který nemá tolik najeto a raději jezdí bezpečněji.

Dětské závody – děti se jako každý rok mohou těšit nejen na závodění, ale také na spoustu zábavy v zázemí závodu. Pro starší děti jsme připravili XC trasu v lese mezi Zvolí a Březovou s délkou 5 km. Nejmenší děti závodí v prostoru zázemí závodu.

Půjčovna kol BMC a Kona – chcete si vyzkoušet kvalitní kolo na ostro v terénu? Pak máme nabídku si půjčit některý z modelů 2018 od BMC nebo Kona a projet si na něm celý závod.

Servis kol a skokan roku – osvědčený pražský cykloservis Krabcycles pro vás zajistí seřízení kola před i po závodě. Zároveň pokračujeme ve speciální kategorii pro závodníky na 50 km trati, která motivuje ke každoročnímu zlepšování výkonu. Skokanem roku se stane závodník, který bude mít největší pozitivní roz-díl mezi časem naměřeným v minulém a současném ročníku.

Nejrychlejší Dolnobřežaňák – Pohár pro místní patrioty o nejrychlejšího závodníka Dolnobřežanska vyhlášený obcí Zvole a MAS Dolnobřežansko. Kromě putovního poháru místního regionu získá vítěz poukaz do pivních lázní v nedalekém Olivově pivovaru.

Propozice závodu a doprovodných akcí jsou uvedeny na webu závodu www.trans-brody.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu