V neděli mají sraz na Hořičkách silniční cyklisté

10.7.2021

Žernovský bajk ROAD – tak se jmenuje druhý ročník silničního cyklistického závodu, který se jede v rámci tradičního Dobrušského poháru, tentokrát na Hořičkách. Pro téměř 150 cyklistů bude připraven 15-ti kilometrový okruh přes Světlou p. Hořičkami, Vestec, Chvalkovice, Brzice.

„Po loňském velmi úspěšném ročníku jsme se rozhodli akci zopakovat a doufáme, že bude stejně kvalitní. Okruh je stejný jako v loňském roce, tzn. klasikářský, tempařský, ale pěkně zvlněný. Ve spolupráci s Policií České republiky jsme se pokusili vytipovat vhodný okruh a našli jsme ho na katastrech obcí pod Hořičkami, kde bude zázemí v tamním sportovním areálu. Musím za organizátory poděkovat starostům jednotlivých obcí, přes jejichž katastrální území budeme projíždět za celkovou pomoc se zajištěním závodu, zejména na křižovatkách. Naší snahou je zorganizovat kvalitně zajištěný závod i pro hobíky“, řekl za organizátory k této sportovní akci Libor Mojžíš, ředitel závodu.

Startovat se bude u Heřmanského dvora v neděli dopoledne v 10:00 ve dvou po sobě jdoucích vlnách. Hlavní kategorie jede 4,5 okruhu tzn. přes 70 km, veteráni a ženy jedou 3,5 okruhu.

Závod se jede za plného silničního provozu, okruh bude označen dopravními značkami a omezenou rychlostí. Prosíme řidiče o maximální toleranci a ukázněnost. Na startu budou zkušení cyklisté, ale i amatéři, kteří si zkrátka přijdou závod jen vyzkoušet. Předpokládáme, že výkonnostní rozptyl bude opět velký. Registrace je možná i na místě, takže pokud si chce i amatérský cyklista vyzkoušet závodní tempo, má ideální příležitost.

Generálním partnerem akce jsou firmy Pinguin z Náchoda a Kola Rtyně, které poskytly opravdu skvělé ceny. Více info je na www.zernovskybajk.cz .

Sportu zdar.

 

Mgr. Libor Mojžíš,

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu