Návleky na boty XLC Cyclebooties

10.10.2020

První chladnější dny obvykle probudí v mysli otázku, jak efektivně chránit nohy před zimou a vodou, tak aby se dalo vyrazit i ve chvíli, kdy teploměr jen těžko drží rtuť v kladných hodnotách teploty. Jedním ze zajímavých doplňků by mohly být návleky na tretry z produkce německé značky XLC s prostým označením Cyclebooties.

Ty nabízí dle očekávání anatomický střih a potřebnou elasticitu materiálu tak, aby došlo k ideálnímu kopírování boty a holeně. Tento efekt byl ceněn nejen pro eliminování jakéhokoli prostoru pro zafukování, ale díky voděodolné úpravě svršku jsme celkem dlouho vydrželi s pocitem sucha při lehčích přeháňkách.

Přestože se voda nakonec dovnitř dostala, ať již skrze otvory v podrážce, určené pro podpatěnku a zámek upínacího mechanizmu, zipem bez voděodolné úpravy, nebo vrchem po nasáknutí nohavic kalhot, stále se dal udržet poměrně kvalitní teplotní komfort. A pokud je sucho, i teploty těsně nad bodem mrazu byly bezzubé ve snaze prochladit naše nohy a znepříjemňovat tím podzimní výlety do přírody.

Jako velmi zdařilé jsme hodnotili také umístění zipu na zadní straně trochu do strany, čímž bylo zabráněno kontaktu s achilovkou, nebo jiným nepříjemným pocitem, ovlivňujícím volnost této oblasti. Stejně spolehlivé bylo po celou dobu testování držení pozice jezdce s pojistkou proti samovolnému rozepnutí.

Přes poměrně krátkou dobu testování (zhruba měsíc), si také dovolujeme tvrdit, že návleky nabídnou vysokou životnost. Toto je odrazem spokojenosti se zesílením v oblasti špičky a paty, kde je prostor, přicházející občas do kontaktu s podkladem, doplněn o panely z odolného pogumovaného materiálu a alespoň nám se tak nestalo, že by došlo k poškození povrchu a tím prostoru pro průnik vody a chladu. Doplňme, že tyto návleky jsou k dostání kromě námi testované neonové barvy ještě v černém provedení, velikostním rozmezí 37-48 po dvojčíslech a jejich doporučená cena je 780 Kč.

+ elasticita, zpevnění špičky a paty, voděodonost, situování a pojistka zipu

– absence podložení zipu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu