Napříč Novým Zélandem

13.2.2018

Závod napříč ostrovem Kathmandu je multisportovní zážitek, který se koná v únoru, letos to bylo o víkendu 10. a 11. 2.

Účastní se ho na osm stovek závodníků, kteří musí zdolat běh, cyklistiku, kánoe a přes 1000 výškových metrů. Počátky závodu se datují až do roku 1983, kdy se sešlo 79 závodníků.

Jak, že to letošní ročník dopadl? Jednodenní závod mužů vyhrál Sam Clark, za ním Alex Hunt, třetí byl James Pretto. Mezi ženami se nejlépe umístila Robyn Owenová 12.44.56, druhá byla Sophie Hartová, třetí Simone Maierová. Dvojdenní, celovíkendový závod nejlépe zvládl Oliver Thompson, který pokořil  Matthewa Clough a Tonyho Phillipse. Z žen to byla Jennifer Walkerová před Florence van Dykovou a Rachel Bakerovou.

Pro Sama Clarka to byla třetí výhra v řadě, zatímco pro Robynu Owenovou to vítězství bylo první, loni skončila druhá, při jejím prvním ročníku, kdy odběhla dalším ženám v kopci a vybudovala tak 20minutový náskok pro cyklistickou etapu, kde se bála o svou pozici.

Vítězka ročníků 2011 a 2013 Sophie Hartová skončila druhá jen o pár minut za vítězkou, boj byl nelítostný, ale trénink za to stál.

Clark unikl v 11člené skupině favoritů, když se i tato skupinka roztrhala v kopcích, zvolnil tempo před Kozím průsmykem, pak následovala další kanoistická vložka, další honba za cennými minutami s pádlem v ruce.

Šampion z orientačním běhu se rozhodl pro svou účast jen dva týdny před startem, přesto doběhl pátý, excelentní výkon!

Napínavý až do konce byl i souboj celovíkendového zápasu s časem a svými silami, kdy o vítězství rozhodovaly jen desítky vteřin, zatímco u žen to bylo přes 24 minut.

Zaujal vás závod na druhém konci světa? Podívejte se na videa:

YouTube: https://youtu.be/hSw34yHBK7s

Vimeo: https://vimeo.com/255390831

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu