Náhradní cyklodoprava na Libeňském mostě je velmi populární

29.1.2018

 

Pražský Libeňský most, spojující Libeň s Holešovicemi, byl 18. 1. 2018 kvůli havarijnímu stavu uzavřen pro tramvajovou a automobilovou dopravu. Nyní je přístupný pouze pro pěší a cyklisty.

Rekola bikesharing lidem nabídla svá růžová kola pro snazší a rychlejší přepravu mezi Prahou 7 a 8. Do odvolání jsou na obou koncích mostu k dispozici kola pro přejezd Libeňského mostu.

Pro velkou poptávku Rekola navýšila počet kol z 16 na 21. “Ohlasy jsou velmi pozitivní. Lidé nám píší na sociální sítě, emailem, volají na infolinku, nebo si odchytávají naše servismany, a to jen proto, aby nám poděkovali. Pokud bude zájem nadále takto stoupat, plánujeme počet kol navýšit. Zároveň řešíme s Odborem dopravy Městské části Prahy 7 a Technickou správou komunikace hlavního města Prahy dočasné umístění mobilního cyklostojanu k tramvajové zastávce Dělnická, aby byla kola k dispozici tam, kde je to nejvíce potřeba,” říká Magda Zicháčková, koordinátorka pražského provozu.

Za prvních 10 dní si lidé zkrátili cestu přes most na růžových kolech celkem 1868 krát. Každých pár minut je číslo vyšší. V pracovní dny se jezdí i 375 krát. Přejezd přes most je navíc zcela zdarma. Prvních 15 minut každé výpůjčky, hradí partner Rekol, firma Hello bank. Uživatelé zaplatí 24 Kč teprve tehdy, pokud překročí 15 minutovou výpůjční dobu. Přes most se ovšem pohodlně dostanou za 5 minut. Pro půjčení kola se stačí u Rekol zaregistrovat a stáhnout si do telefonu aplikaci Rekola nebo využívat její webovou verzi. Pro snazší dohledání informací k náhradní cyklodopravě spustili Rekola speciální webovou stránku: https://www.rekola.cz/nahradni-cyklodoprava.

Rekola se do ulic měst vrátí 21. března v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci a Teplicích. Kromě toho spustí i půlroční testovací provoz v Liberci.

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu