V Motole se bojovalo o pohárové body i tituly Akademických Mistrů ČR

21.7.2021

Víkendový dvojzávod ŠKODA Pražského MTB poháru ovládl český reprezentant Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli). Akademickými Mistry České republiky pro rok 2021 jsou Zuzana Šafářová (Jihočeská univerzita v Českých Budějiovicích/Rouvy Specialized) a Tomáš Ševců (Univerzita Hradec Králové/AMENITY Extrem Sport Team).

 

Nová biková trať v pražském Motole má za sebou první ostrý závodní test v podobě víkendového dvojzávodu ŠKODA Pražského MTB poháru, jehož součástí bylo i Akademické Mistrovství České republiky.

Víkendovému dvojzávodu v hlavní kategorii mužů kraloval zkušený český reprezentant a dvojnásobný olympionik Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli), který ale svedl zajímavé souboje s mladíky, Josefem Jelínkem (Cyklostar Trek Pirelli) a Janem Zatloukalem z pořádajícího klubu NUTREND Specialized Racing, který i v Motole pokračoval ve své letošní nevídané sérii defektů a přišel tak o lepší umístění.

Sobotní závod žen byl vítězným a zároveň i posledním olympijským testem pro Jitku Čábelickou (GAPP Systém Kolofix MTB Racing Team) před pondělním odletem do Tokia.

Akademickými Mistry České republiky se v Motole stali Zuzana Šafářová reprezentující Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích a překvapivě, ale zaslouženě – Tomáš Ševců z Univerzity Hradec Králové.

Závodu juniorů v obou dnech dominoval v pozici české jedničky Filip Konečný (NUTREND Specialized Racing).

Nový okruh i lokalita se bikerům zjevně líbí. Ohlasy jsou pozitivní a nesou se v jednotném duchu: zábavné, hravé a náročné. Trať v Motole čeká v průběhu podzimu a zimy další série úprav a prací. To ale neznamená, že bude pro bikování cyklistické komunity uzavřená. I motolský okruh bude celoročně přístupný a udržovaný, podobně jako další závodiště, kde se jezdí ŠKODA Pražský MTB pohár.

Výsledky sobota 17.7.: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1083

Výsledky neděle 18.7.: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1084

Výsledky Akademické MČR ženy: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1084

Výsledky Akademické MČR muži: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1084

Celkové pořadí po 5. kolech ZDE: https://www.sportt.cz/racesSerials/serial/35

Více informací ZDE: www.prahamtb.cz

(tz)

foto Barbora Klap

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu