Montes Ferrei Gravel podzim 2022

5.9.2022

Montes Ferrei“ (latinsky) – Hory železné – Pro někoho ultra maraton, pro jiného bikepacking a pro dalšího kupříkladu poznávací výlet. Závod má dvě verze. Jarní MTB a podzimní Gravel. Třetí ročník v podzimní Gravel verzi se uskuteční 10.9.2022.

Gravel verze se od jarní bikové liší lehčí a jezdivější tratí. Startovat lze na čemkoliv co je poháněné vlastní silou a běžci.

Pokud si chceš užít výhledy z hřebenů, přírodní krásy, technické a historické památky s lehčími i náročnými stezkami krásnou krajinou v terénech pohoří Železných hor, je to akce pro Tebe.“

Takto hovoří úvodník závodu pořádaného Ondřejem Semerádem v Hlinsku. Své bohaté zkušenosti z obdobných závodů zúročil na této akci. Nejde však pouze o závodní kilometry, ale i o poznání krás tohoto regionu, který je jimi přímo nabitý.

Kvalitní základy akce zůstávají z minulých ročníků, novinky přesto nechybí, tak aby i pravidelní účastníci poznali jiná zákoutí tohoto zajímavého kraje. Tento podzim je k dispozici jen krátká 160 km trasa. Ta je sice z poloviny nová, ale osvědčený minipivovar pana Kutílka a některá další oblíbená místa na trase i pro letošní ročník zůstávají .

Trasa se tedy proplétá po svazích tohoto nevelkého pohoří v centru naší republiky a navštěvuje spoustu zajímavých míst. A že je kraj plný technických a kulturních historických zajímavostí, například vápenky z 16. století, několik hradů z 12. a 14. století, keltské opidum, rozhledny a přehrady, nelze samozřejmě opomenout ani přírodní krásy. U trati míjíte několik přírodních rezervací a nespočet lomů. Stezky okolo přehrad se střídají s výjezdy na vrcholy a hravými sjezdy. Rychlé cesty v úpatí i po vrcholech hřebenů poskytují výhledy daleko do kraje Pro „kochače“ se tu najde velká spousta míst, kde si užijí nádherné výhledy.

Pohoří Železné hory je pod ochrannými křídly výra velkého. A tak se výr stal maskotem závodu. Tak jako výr klouže tiše a hladce krásnou krajinou, budete i vy klouzat po stezkách, cestičkách a pěšinkách.

Zázemí jako vždy poskytuje Hlinecký pivovar Rychtář. Atraktivní start přímo z jeho dvora včetně průjezdu areálem, cíl je pak umístěn na pivovarské louce. Jako vždy bude pivovarská louka připravená ke kempování (posekaná tráva, voda, elektřina, toalety i nějaké stany) – vše v ceně startovného. V minulých ročnících byli na startovce účastníci z Německa, Rakouska, Anglie a Slovenska. Na ročník 2022 máme jejich účast opět přislíbenou.

Každý startující obdrží mimo GPX trasy i kilometrovník. Kilometrovník je soubor, který popisuje či odkazuje na všechna zajímavá místa, kterými je trasa poseta. Velmi vhodné pro ty, kteří se neřítí jako chrti, ale chtějí si to turisticky užít.

Hodnocení účastníků a další zajímavosti na FB stránce závodu.

Více info a přihlášky na:

Montes Ferrei

Montes Ferrei FB

Za pořadatele Semerád Ondřej

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu