Město Touškov zahájí ČP Horských kol XCO 2020

30.6.2020

O víkendu 4.-5.7.2020 odstartuje v Městě Touškově první díl závodu Českého poháru horských kol v cross-country. Původně plánovaný termín 25.-26.4.2020 pro Město Touškov byl z důvodu Covid-19 zrušen a o konání závodu ČP MTB XCO PLZEŃSKÝ KRAJ v náhradním termínu se rozhodlo teprve před několika týdny.

Organizační tým TJ Sokol Město Touškov má vysokou připravenost a v zádech generálního partnera Plzeňský kraj, který potvrdil spolupráci i v náhradním termínu 4.-5.7.2020. Nebyl proto důvod váhat a Pavel Foltýn (ředitel závodu) obratem přijal nabídku ředitele „Strabag Cup – Český pohár horských kol“ pana Josefa Dlohoše a Město Touškov bude tím, kdo zahájí letošní Český pohár horských kol.

Mezinárodní startovní pole

Na start závodu je k dnešnímu dni přihlášeno 805 závodníků z osmi zemí světa a to není registrace ještě uzavřena! Mezi závodníky již nyní najdeme kompletní českou bajkovou špičku v čele s Ondřejem Cinkem (Kross Racing Team), Martinem Stoškem (FUTURE CYCLING – NORTHWAVE), Honzou Škarnitzlem (CYKLOSTAR Trek Mercedes-Benz PRAHA), kde jim bude soupeřem např. Francouz Maxime Marotte (Cannondale Factory Racing). V ženách je přihlášena Jitka Čábelická, Jana Czeczinkarová a ze zahraničních závodnic Němka Ronja Eibl. Přihlášena je i nejvýše postavená bikerka světových tabulek, Anne Terpstra (GHOST Factory Racing NL), která touškovskou rokli prověřila vloni a odvezla si z Touškova zlatou medaili. Mezi ženami na startu najdeme více zahraničních závodnic než českých. Bude o co bojovat a bude to startovní pole s bohatou mezinárodní účastí!

Novinky

Oproti loňskému roku se organizátorům podařilo ještě o něco vylepšit závodní okruh. Přibyly nové objízdné trasy, které dělají závod více dramatický. Stávající singly byly upraveny a zpevněny a zcela nově byl v touškovské rokli zbudovaný osm metrů dlouhý rockgarden. Závodní okruh při svých trénincích často prověřuje Ondřej Cink, který po loňském ročníku prohlásil, že okruh v Městě Touškově splňuje světová kritéria. Co více si mohou organizátoři přát? A jeho slova se nyní naplňují. Máme tu mezinárodní startovní pole nabyté hvězdami.

Organizátoři

Město Touškov není v pořádání cyklistických závodů žádným nováčkem. TJ Sokol pod vedením Pavla Foltýna (předseda TJ Sokol a ředitel závodu) zorganizoval v minulosti již devět závodů PAL Cup a Kateřina Duchková (ředitelka firmy DURATEC a manažerka závodu) 6 dětských cyklistických závodů. Oba, Kateřina Duchková a Pavel Foltýn, společně díky organizaci uvedených závodů získali mnoho zkušeností, které dokázali proměnit v Českém poháru. Podařilo se jim sestavit desetičlenný organizační tým, který v roce 2019 přijal vhozenou rukavici od prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka a Josefa Dlohoše (ředitel Českého poháru horských kol) a stali se součástí českého poháru. V roce 2019 bylo možné premiérově získat jen závod nižší kategorie označené C2 a prověřit tak ze strany Mezinárodní cyklistické federace kvalitu závodu a tratě. Ihned po ukončení závodu, který měl obrovskou závodní atmosféru a vydařenou organizaci, bylo komisaři potvrzeno, že v Touškově se další rok pojede vyšší kategorie závodu – C1. A o víkendu 4.-5.7.2020 v Touškově startuje cyklistický závod!

Mistrovství horských kol Plzeňského kraje MTB XCO 2020

Plzeňský krajský svaz cyklistiky reaguje pozitivně na trasu i organizaci a v rámci Českého poháru bude vyhlášeno Mistrovství horských kol Plzeňského kraje a to pro žákovské a juniorské disciplíny. Mistrovství platí pro závodníky, které jsou registrovaní v klubech, které sídlí v Plzeňském kraji. Vyhlášení bude probíhat vždy po vyhlášení ČP.

(tz)

foto mtbs.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu