Martin Stošek má světový bronz z turecké Sakarye!

25.10.2020

Biker Martin Stošek zaznamenal zatím svůj největší životní úspěch, když v turecké Sakaryi vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu horských kol. Loňský vicemistr světa Kristian Hynek obsadil šesté sto. V závodě žen zaznamenala velmi dobrý výsledek Karla Štěpánová, která dokončila závod na 11. pozici.

Jezdci týmu Future Cycling – Northwave, Martin Stošek a Kristian Hynek se pohybovali od začátku závodu na čelních místech. Při nájezdu do posledních 40 kilometrů závodu se na čele oddělila skupinka šesti jezdců i s oběma Čechy.

V závěrečném nejdelším a také nejtěžším stoupání na trati nastal boj o celkové pořadí, když v polovině stoupání zaútočil Kolumbiec Hector Leonardo Paez Leon. Rychle si vybudoval více než dvou minutový náskok a ten následně udržel až do cíle. Za ním probíhal tuhý souboj o stříbrnou medaili mezi Portugalcem Tiago Ferreirou a našim Martinem Stoškem. Zkušenější Portugalec měl více sil v závěrečné silniční části tratě vedoucí na stadion v Sakaryi a s odstupem 15 sekund vybojoval stříbrnou medaili před naším reprezentantem. Na 25. pozici dokončil závod třetí z Čechů, Filip Adel.

V závodě žen obsadila výborné 11. místo bikerka Karla Štěpánová. Dobře zvládly atypickou a náročnou trať i další české závodnice. 14. příčku obsadila Jana Czeczinkarová a 16. místo vybojovala díky dobrému závěru Jana Pichlíková.