Machačová celkově třetí v SP na dráze, v TOP 10. je i Pietrula!

23.1.2018

Další výrazný úspěch do své bohaté sbírky přidala závodnice pražské Dukly Jarmila Machačová, které v celkovém hodnocení Světového poháru na dráze v sezóně 2017 / 2018 patří třetí místo v bodovacím závodě. Jarmila tak znovu potvrdila, že patří do absolutní světové špičky a pódiovým umístěním navázala na sezónu minulou, kde se jí podařilo, v celkovém hodnocení zvítězit.

Jarmile Machačové se daří také v olympijském omniu, kde jí patří celkové 11. místo na světě, což dává české reprezentantce velkou naději a motivaci pro blížící se předolympijské sezóny a kvalifikace na Olympijské hry v Tokiu 2020.

Za životní úspěch je možné považovat 10. místo v celkovém hodnocení Světového poháru ve stíhacím závodě na 4 000 metrů, které si po závodech v Minsku upevnil mladičký talent Dukly Praha, Nicolas Pietrula, který ještě v minulém roce závodil v kategorii do 23 let. Nicolas v roce 2017 hned 2x překonal národní rekord v této prestižní disciplíně a český rekord stlačil pod 4 minuty a 25 sekund. Celkem Nicolas ponížil národní rekord ve stíhacím závodě během dvou let o více než 6 sekund, což se v historii nepodařilo nikomu z dráhových hvězd české cyklistiky.

„Nicolas má parametry posunout český rekord hluboko pod 4 minuty a 20 sekund“  říká o svém svěřenci trenér Milan Kadlec a dodává „je to jenom otázka času a pokud se mu to podaří, bude rázem v přímé hře o Evropské i světové medailové pozice ve stíhacím závodě“.

(tz)

foto Jan Brychta

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu