V Lysé nad Labem se otevírá cyklověž BIKETOWER

1.12.2017

U vlakového nádraží v Lysé nad Labem bude v sobotu 2.prosince 2017 slavnostně uvedena do provozu automatická úschovna jízdních kol a elektrokol BIKETOWER BT 2.1. Možnost uschovat své jízdní kolo bude mít až 118 cyklistů na prostoru jen několik čtverečních metrů.

Město Lysá nad Labem využilo 24. výzvy Výstavba a modernizace dopravních terminálů MMR a získalo z IROP dotační podporu na vybudování automatické kolárny BIKETOWER. Investici podpořil i Středočeský kraj a tak město ze svého rozpočtu uhradí pouze 5% celkové investice. Realizaci provedla firma Systematica s.r.o. a stavební práce, které byly zahájeny v září letošního roku trvaly do konce listopadu. Instalace cyklověže byla provedena včetně veřejné mechanické pumpy PRO CYKLISTOVU DUŠI, kterou je možné dofouknout nejen jízdní kolo, ale také kočárek, invalidní vozík nebo koloběžku. Pumpa je umístěna vedle vstupního modulu automatické kolárny.

Úschova i vyzvednutí kola bude trvat jen několik vteřin. Cena bude 5,- na den.

Cyklista, který si bude chtít uschovat své kolo, přijede ke vstupnímu modulu a najede kolem do vyhraněného prostoru. Dále už je to pouze o stisknutí tlačítka a vyzvednutí si úschovného lístku s čárovým kódem. O zbytek se postará automatický systém. Při vyzvednutí kola majitel jízdního kola pouze načte čárový kód, zaplatí poplatek za uschování a systém přiveze kolo do vstupního modulu. Majitelé In-Karty Českých drah budou mít možnost uložit na prvních 24 hodin kolo zdarma.

Automatická kolárna v Lysé nad Labem je již šestou v České republice

Po Hradci Králové, kde stojí cyklověže dvě, si mohou cyklisté bezpečně uschovat své kolo také v Pardubicích, Třinci a v Přerově, kde se dokonce uvažuje z důvodu neustálé vytíženosti o stavbě druhé věže. Další města, ve kterých se chystá výstavba cyklověže jsou například Břeclav, Hodonín, Poděbrady nebo Litoměřice.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu