Liv uvádí zcela novou generaci XC fullu Pique Advanced

12.3.2024
Pokud přijde řeč na závodně orientovaný celoodpružený XC speciál z dílny Liv, nikoho nemůže napadnout jiný model, než je Pique. Tato obdoba pánského modelu Giant Anthem Advanced 29 na trh právě vstupuje ve zcela nové generaci, která má ještě více uspokojit moderní XC závodnice.

Nový Pique Advanced 29 je již třetí generací oblíbeného cross country biku. Kolo ušité na míru pro závodní jezdkyně, na němž v minulosti excelovala třeba Linda Indergandová, má nyní lépe vynikat v technických i rychlých terénech a jedním z jeho hlavních úkolů je snaha spojit účinný přenos síly s přesným ovládáním. Liv snížil hmotnost, vylepšil tuhost tam, kde to bylo potřeba, upravil geometrii a zavedl technologii odpružení FlexPoint Pro. Na všechno se detailněji podíváme v následujících řádcích.

 

Liv Pique Advanced 29 2024

Začíná nová vzrušující éra v XC závodech, protože tratě jsou techničtější a jezdci stupňují svoje dovednosti, aby čelili těmto výzvám. Liv je v popředí podpory tohoto posunu v závodění,” řekl Ludi Scholz, Liv Global Off-road & Gravel Category Manager a dodal, „Pique Advanced 29 představuje náš závazek vůči každé ženě, která posouvá své limity v závodění, od místních akcí až po světový pohár. Nejsme tu jen proto, abychom drželi tempo, ale abychom inspirovali a vybavili další generaci jezdkyň, aby zvládly tyto náročné tratě a dosáhly svého vlastního vlivu ve sportu.

Ještě lepší uhlíkové vlákno

Liv upozorňuje, že se nový Pique Advanced chlubí významným technologickým a designovým pokrokem. Upgrade byl proveden i co se týče materiálu samotného rámu. Vylepšené surové uhlíkové vlákno tak umožnilo, aby se hmotnost rámu snížila o celých velmi významných 297 g oproti předchozí generaci. Ke snížení hmotnosti dle značky patřící pod Giant přispívají také přepracované tvary trubek, které dosahují potřebné pevnosti při menším množstvím materiálu. Trubky jsou širší a mají výrazně čtvercový tvar. Použitý průřez má zlepšit i tuhost, přesněji 6% zvýšení torzní tuhosti a 10% zvýšení tuhosti u šlapacího středu.

 

 

Maestro je pryč

Giant nebo jeho dámské varianty Liv proslavilo hlavně odpružení typu Maestro. Pique Advanced z něho však přechází na efektivnější a lehčí FlexPoint Pro Suspension Technology. Nová technologie odpružení poskytuje patentovanou konstrukci s jedním čepem a drobným přepákováním. Řešení má vést k lepší kontrole a zvýšené trakci. Jezdec by tak měl očekávat konzistentnější výkon a lepší výsledky v prudkých stoupání i náročných terénech. Dodejme, že FlexPoint Pro poskytuje 115 mm aktivního zdvihu. Zadní odpružení je kombinováno s předním o hodnotě 120 mm. Liv tak dál demonstruje, že dříve tradičních 100 mm je v cross country téměř přežitek.

 

 

Optimalizovaná geometrie

Pro splnění požadavků současných a budoucích XC tratí si Pique Advanced 29 přiváží strmější úhel sedlové trubky a volnější úhel hlavy, přesně, jak je současným trendem. Tato kombinace má přinést hlavně zvýšenou efektivitu šlapání spojenou s vyšší jistotou při sjezdech. Delší reach pak znamená nižší polohu těla a kratší zadní stavba má zaručit vyšší agilitu kola hlavně v utažených zatáčkách. Liv uvádí, že díky těmto změnám v geometrii se Pique stává nejschopnějším XC kolem z nabídky značky.

 

 

Na chytrá řešení se nezapomnělo

Liv Pique Advanced nenechal stranou ani praktičnost. Jeho majitelky mohou počítat s všestranností pro připevnění koše na láhev s vodou nebo jiného příslušenství. Integrované kabelové porty pak kolu poskytují čistý vzhled. Na spodní trubku a vzpěru řetězu byla přidána dodatečná ochrana rámu, která zabraňuje poškození a zajišťuje tichou jízdu. Zmiňme ještě nové vedení řetězu Giant/MRP, které má snížit možnost pádu řetězu v těžkém terénu.

Liv Pique Advanced 29 bude dostupný ve velikostech XS, S, M a L.

Ceny pro český trh:

  • Pique Advanced 29 0 = 319 999 Kč (Mulberry Glitter)
  • Pique Advanced 29 1 = 204 999 Kč (Raw Carbon)
  • Pique Advanced 29 2 = 134 999 Kč (Golden Haze)
  • Pique Advanced 29 3 = 119 999 Kč (Ice Age)

Více o novince přímo na stránkách výrobce ZDE.

 

 

připravil: Martin Kuška

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu