Kupte si Svoradu, pomůžete Krtkovi!

27.11.2018

Křest knihy Můj Spurt – Ján Svorada, kterou připravilo naše vydavatelství, byl spojený nejen s autogramiádou, ale i s prezentací obrazu, na němž je zachycen dlouholetý úspěšný profesionál při jednom z vítězných spurtů na závodě Tirreno–Adriatico v roce 1998. Jeho autorem je brněnský malíř Tom Havlásek, který se zabývá hlavně tvorbou obrazů s motoristickou tématikou. Jeho díla mají ve sbírce i velice slavní automobilový závodníci, mezi které patří například David Coulthard.

Tom je ale současně velký fanoušek cyklistiky, a tak se k této příležitosti rozhodl namalovat svůj první cyklistický obraz, který díky jeho pochopení dostává ještě jiný rozměr. Obraz totiž věnoval do dražby, jejíž výtěžek půjde ve prospěch Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, který podporuje od roku 1999 práci lékařů a zdravotníků Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno.

Dražba je zprostředkována prostřednictvím stránek Aukro, a tak se do ní mohou zapojit všichni, kteří touží mít doma jedinečný originál, ale současně přispět na místě z nejpotřebnějších. Dražba končí ve čtvrtek 6. prosince po obědě.

(red)

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu