Krušnoton již tuto sobotu

7.8.2019

Doslova za pár dní, tedy v sobotu 10. 8. 2019 zažijí Teplice, Ústecký kraj a celá Česká republika velký cyklistický svátek. Pojede se totiž Krušnoton, silniční cyklomaraton světové úrovně v srdci Evropy. 10. ročník populárního závodu je znovu připraven přivítat rekordní počet amatérských cyklistů ze všech koutů světa.

U příležitosti 10. výročí připravili pořadatelé vedle standardních 3 tratí s délkami 110 km, 180 km a 250 km i čtvrtou, prémiovou a extrémně náročnou trať o délce 300 km s převýšením 6 000 výškových metrů. Pečlivě zvolené trasy pro sportovce všech výkonnostních kategorií jsou vedeny nejhezčími zákoutími Krušných hor a Českého středohoří. Zatímco ambiciózní cyklisté se budou těšit především ze svých sportovních výkonů a bojovat o každou vteřinu a pozici na trati, mnoho účastníků pojímá účast na Krušnotonu též jako společenskou událost a možnost lépe poznat krajinu Krušných hor a Českého středohoří s množstvím unikátních přírodních zajímavostí a také krásných a dalekých výhledů z obou pohoří. Času k tomu budou mít dostatek, cílový prostor se letos uzavírá až ve 20:30 hod.

O rostoucí oblibě Krušnotonu mezi tuzemskými i zahraničními vyznavači úzkých plášťů a galusek svědčí neustálý nárůst počtu přihlášených, který se letos pomalu bližší k magické hranici 1 500 účastníků z celkem 18 zemí. Zatímco tratě závodu jsou již označené a připravené přivítat nadšené cyklisty, zázemí závodu a stanové městečko vyroste v Teplicích před hotelem U Kozičky v průběhu pátečního dopoledne. K vidění zde budou stejně jako každý rok i čerstvé novinky bicyklů značky Cannondale a GT modelové řady 2020 a nově též množství stále populárnějších elektrokol tuzemských i zahraničních výrobců.

Počasí na víkend slibuje vytvořit závodu příjemnou kulisu, a tak pokud nebudete přímo jeho účastníky, přijďte povzbudit cyklisty k tratím závodu nebo do Rooseveltovy ulice na oba starty závodu v 6:30 hod. a v 10:00 hod. Fandit jim v cílovém spurtu pak můžete tamtéž, a to vítězi 110ti km trasy těsně před 13 hod. a vítězům 180ti km a 250ti km trasy pak po 14:00 hod. Nejrychlejší maratonce ze 300 km trasy očekáváme v cíli krátce po 15:30 hod. Svátek české silniční hobby cyklisticky propukne naplno již tuto sobotu 10. 8. 2019.

(tz)

foto archiv Krušnoton

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu