Kolo pro život – Oderská Mlýnice je tady

16.9.2019

Jsou bikerské akce, na kterých se s každou novou sezónou nemůžeme dočkat, co nového nám přichystaly. A pak jsou podniky, na které se každý rok těšíme a doufáme, že se na nich nezmění vůbec nic a zůstanou tak skvělé jako loni, předloni nebo před 15 lety. Do té druhé sorty určitě patří jeden z nejstarších kmenových závodů seriálu Kolo pro život – Oderská Mlýnice, která letos odstartuje z areálu Spálovský mlýn nedaleko Klokočůvku u Oder již podevatenácté. Kdo se jednou do slavné „Mlýnice“ zakousnul, touží se vrátit, aby si vychutnal úžasnou akci znovu. Důvodů je hned několik.

Závod se skvělým renomé se koná v místě obestřeném tajemstvím, legendami a historkami tisícovek účastníků dnes již kultovní akce. Nezapomenutelný den na kole s kamarády, rodinou, soupeři i tréninkovými parťáky strávíte uprostřed romantické přírody, opájet se můžete krásou míst s roztomilými názvy jako Klokočůvek, Klokočov, Heřmánky, Hadinka, Hůrka… Pokud přijedete o den dva dříve, pochopíte, že ještě u nás existují oblasti, kde během týdne nepotkáte živáčka a spolujezdcem vám bude drahocenné ticho. To vše zde platí po celý rok s výjimkou dne D, kdy se do areálu zázemí sjedou ze všech koutů republiky milovníci MTB nasát čistý vzduch a zakonzervovat do hlavy všechny barvy nastupujícího babího léta od sytě zelené, přes okrovou a medově žlutou, meruňkově oranžovou a karmínově rudou.

A dočervena rozpálené budou i tváře jezdců při výšlapu symbolu oderského závodu, táhlého a nekonečného kopce Mlýnice! Tenhle ikonický krpál tu stál a stát bude a dál bude svědkem magických nezapomenutelných okamžiků nabitých úsilím, potem a veselou vřavou fanoušků. Mlýnici pomohou jezdcům o hodně zkrátit a zpříjemnit davy neposedných diváků, dětí a příbuzných i křídou psané vzkazy na asfaltu. Takovou klaku, jakou dokáží vytvořit fandové tady, nezažijete nikde jinde, strhnout se nechá naprostý introvert. Bikerům bude k dispozici kromě tradičních občerstvovacích stanic i „Bufet v kopcu“ s čepovaným pivem na trati, speciální moderátor v Mlýnici, místní bubenická kapela Crash Drums, diváci si mohou zdarma vyzvednout u pořadatelů z 2K-BIKE KLUB Odry řehtačky a barevné křídy.

Oderská Mlýnice nabízí bikerům tradiční výběr ze tří různě dlouhých a různě náročných tras. Všechny startují ze zázemí akce. Hlavní trasa B měří 56 km (převýšení 1455 m) a startuje v 11:00. Kratší závodní trasa C je dlouhá 33 km (převýšení 837 m) a startuje v 12:30. Bikeři si na obou závodních trasách kromě slavného krpálu dosyta užijí okolní vyfoukané kopečky, posečené luky a spoustu cest daleko od městského ruchu s pěknými výhledy. Sportovní soutěže Prestige Trophy zde už pomalu finišuje, takže se bude určitě taktizovat a borci se budou snažit urvat co nejvíc bodů před posledním závodem v Ralsku právě tady.

Nezávodní trasa D – Family jízda na 13 km překoná jen nepatrné převýšením 350 m a je určená všem svátečním cyklistům a rodinkám s dětmi. Účastníky zavede do nádherně položeného areálu farmy Klokočov, kde bude připravené i občerstvení s ochutnávkou místních domácích produktů. Rodinám s dětmi doporučujeme na chvíli se zastavit, odpočinout si, pokochat se pohledem na nádhernou krajinu s pasoucími se koníky, navštívit s dětmi kozy, ovečky a králíky, vychutnat si delikátní sýry. Trasa D startuje v 11:45.

Po stejné trati D, ale v závodním tempu vystřelí děti ve věku 8 – 16 let v rámci dětského maratonu ČD Cargo Junior Trophy Marthon, aby se poprali ve čtyřech kategoriích o cenné medaile, zvlášť kluci a děvčata.

Kromě Family jízdy, čeká na všechny děti od 1 do 13 let louka hned vedle zázemí, kde se odehrají jedny z posledních bojů o čelní místa v jednotlivých kategoriích dětského seriálu na horských kolech ČT Déčko Junior Trophy 2019. Prostoru je habaděj, takže se stavitelé dětských tratí můžou pořádně rozmáchnout. Ani po závodech děti nemusí lenošit. Čeká je spousta atrakcí i kreativních soutěží v Dětské zóně 211, nebo hračky a soutěž v kreslení v Dětském klubu. Ti, co nemají kola dost ani po závodění můžou pilovat techniku jízdy pod odborným vedením zkušených mistrů v Bike Academy KPŽ. Bezva jízdu na kole můžete absolvovat také na pumptracku Chupa Chups.

Pořadatelé z 2K-BIKE KLUB Odry v čele s Petrem a Zuzkou Konečnými zvou na krásné cyklistické trasy, fandění, lahodné frgály i říznou slivovici všechny cyklistické nadšence spolu s novým titulárním partnerem závodu – LESY ČR.

(tz)

foto archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu