Na Kolo pro život a k vodě

22.5.2018

V sobotu 26. května zveme každého, kdo má rád horské kolo a jízdu krásnou českou přírodou na čtvrtý podnik seriálu Kolo pro život a modrý drahokam mezi závody – na Orlík.

Orlík Tour Kooperativy je každoročně velkým lákadlem pro závodníky i cyklistické rodiny.  Zázemí závodu, které na návštěvníky dýchne prázdninovou atmosféru, kouzelná kulisa přírody na rozhraní Středních a Jižních Čech, třpytivá hladina přehrady Orlík, velký bazén v areálu a kulminujícího počasí nejhezčího ročního období uchvátí každoročně stovky aktivních cyklistů i rodin s dětmi. Kdo váhá s účastí do poslední chvíle a nestihme se na závod přihlásit včas, může jen litovat. Na všechny trasy je zde každoročně výjimečně vypsaný limit startujících z důvodu omezené kapacity parkovacích ploch a areálu, který je stanoven na celkových 1200 účastníků pro trasy B + C + D. Počet startujících dětí omezen není. Nenechávejte tedy v tomto případě registraci do poslední chvíle na místě, kapacita závodu může být již vyčerpána,…

Kromě hravých tras nabízí oblíbená bikerská akce úchvatná přírodní zákoutí, výhledy do kraje, koupání a opalování a multifunkční hřiště v zázemí a servis a občerstvení v hotelu Orlík. Pro ty, co si pospíší je nabízeno stylové ubytování ve vilkách bývalých vládních činitelů, nebo za rozumný poplatek možnost složit hlavu pod stanem či v karavanu. To vše na nádherném travnatém prostoru, který je navíc ze všech stran obklopený lesy. Další nepopiratelnou devizou oblíbeného podniku je fakt, že Vystrkov, jak se zdejší zázemí trefně jmenuje, je bez jakéhokoliv dotyku dopravy a zvuků města, stejně jako všechny závodní trasy. Přitom autem nebo autobusem vám cesta z metropole zabere méně než hodinu.

 

Na závodních trasách nedošlo v letošním ročníku k žádným úpravám. Proč také měnit to, co se líbí a dobře funguje. Trasa B (57 km, převýšení 1550 m) se jede tradičně na dva velké a jeden malý okruh.  Díky trase s okruhy mají diváci možnost vidět své favority projíždět zázemím hned dvakrát. Hlasité povzbuzování a použití fandítek je místní nepsanou tradicí. Trasa C měří 31 km a její účastníci budou ušetřeni těžších pasáží hlavní trasy a také se mohu těšit na příznivější převýšení 800 m. Kromě jízdy malebnou přírodou plnou lučního kvítí a chladivými lesy se závodníci mohou osvěžit průjezdem po písečné pláži přehrady s výhledem na loďky pohupující se na hladině.

Start trasy C je stanoven už na 10:30, trasa B vyjede do terénu až v 12:00, aby nedocházelo ke sjíždění závodníků jednotlivých tras. Na obou distancích mohou jezdci doplnit energii a pití na dvou občerstvovacích stanicích. První je umístěna zhruba v polovině trati na Nivách, druhá se nachází přímo v areálu u hotelu Orlík.

Nezávodní trasa D – Fitness jízda měří 13 km. Vede po lesních cestách, pod korunami stromů, zpestřením bude určitě pasáž u přehrady a závěrečné pozvolné stoupání do cíle. Na tuto vyjížďku se můžete bez obav vydat i s menšími dětmi, které umí trochu šlápnout do pedálů. Jízdu vám zpříjemní dobře vybavená Lesní občerstvovací stanice VLS zhruba v polovině cesty. Stejně jako ostatní trasy vystartuje trasa D přímo z areálu v tradičním čase 13:00. Zveme na ni všechny rodiny s dětmi a ty, kteří neholdují závodnímu vypětí, ale rádi se na kole projet v příjemném tempu a rozdýchají plíce čistým vzduchem.

Po stejné trase jako Fitness jízda se roztočí podruhé v letošním roce také kola závodníků ČD Cargo Junior Trophy Marathonu. Na startu by neměli chybět kluci a holky ve věku 8 -16 let. O stupně budou soutěžit na mládežnické maratonské trase ve 4 věkových kategoriích. Na svůj samostatný závod vypálí v první vlně trasy D před účastníky Fitness jízdy v 13:00.

Program závodního dne ovšem odstartují už dopoledne dětské závody ČT 😀 Junior Trophy, které jsou určené dětem od 1 do 13 let. Dětská klání mají na Orlíku velkou tradici a startovní listina bývá nabitá k prasknutí. Jízdu po vysekaném pažitu si užívají benjamínci na odrážedlech, stejně jako starší kluci a holky, kteří za mohutného povzbuzování fanoušků a rodičů svádějí férové boje o nejlepší umístění. Osvěžení v bazénu s křišťálově čistou vodou si po sportovním výkonu nechá ujít málokdo.

Hlavním partnerem závodu je pojišťovna Kooperativa, která poskytuje závodníkům zázemí a užitečné služby v DEPO Kooperativa. DEPO je nepostradatelnou součástí všech akcí Kolo pro život a závodníci si to už bez sprch, převlékáren, mycích boxů, technického servisu a Bezpečné úschovny pro kola vůbec neumí představit. V DEPu navíc najdete i dobíjecí stojan na elektronická zařízení, tzv. ChargeBox, který je rovněž k využití zdarma. Určitě také doporučujeme sjednat si speciální úrazové pojištění, vytvořené přímo na míru závodníků KPŽ (za 30 – 120 Kč). Velkou novinkou 2018 od pojišťovny Kooperativa je pojištění pro děti do 16 let na všechny závody série KPŽ ZDARMA.

Veškeré informace k závodu, mapy, kategorie, startovné naleznete na webu seriálu kolopro.cz . Registrace on-line probíhá až do půlnoci 21. 5., přihlášky na místě probíhají do vyčerpání stanovené kapacity počtu účastníků na trasy B, C a D. Děti se mohou na místě hlásit bez omezení, a to vždy nejpozději 30 minut před startem své věkové kategorie. Neváhejte a přijeďte na kolo a Orlík, nebudete litovat!

(tz)

foto archiv KPŽ

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu