Kolo pro život 2018 zná termíny

6.12.2017

Venku začíná přituhovat, listopad už několikrát ukázal spíš než podzimní, svoji zimní tvář. Především na vysoko položených trasách závodů Kolo pro život se to začíná bělat a pěkně to klouže. Myšlenkami jsme u příprav na Vánoce, vymýšlení dárků, dekorací, péefek, těšíme se na vánoční a novoroční večírky s přáteli, návštěvy příbuzných a plánování zimních dovolených a sportovních radovánek s kamarády a rodinou.

95% cyklistů uložila kolo k zimnímu spánku, ale hrstka nejvěrnějších přes chlad a slotu pořád na biku jezdí. Ve městech je relativně sucho a když přituhne, stačí přidat další teplejší nepromokavou vrstvu oblečení, vyměnit rukavice za teplejší, nasadit šátek nebo kuklu pod helmu, světlo na helmu, zimní návleky a prý to jde :))) Spousta z vás také přesedlala na domácí trenažér a polyká kilometry v teple domova nebo ve fit centrech. Zvyk je železná košile… Většina účastníků naší série ale žije v souladu s čtyřmi ročními obdobími a nedočkavě vyhlíží pořádný sníh na horách a chystá se kolo vyměnit za běžky, sjezdovky, prkna a brusle.

My organizátoři sedíme v těchto předvánočních dnech na dvou horkých židlích a snažíme se kromě blížící se zimní běžkařské série Stopa pro život, chystat souběžně nový ročník Kolo pro život. A jsme plní nadšení, plány jsou totiž velkolepé. Po třech letech stabilní termínovky jsme se rozhodli zrealizovat jeden úplně nový závod a věříme, že se vám bude líbit! Nové trasy vyznačíme v krásné lokalitě Libereckého kraje pod názvem Ralsko MTB Tour České spořitelny. Právě Ralsko se tak 29. září stane novým zavírákem seriálu KPŽ 2018. Další novinkou je rozložení programu legendárního Drásala do dvou dnů. Jedna z nejpopulárnějších MTB akcí u nás si to zaslouží, v našlapaném sobotním dnu už bylo opravdu moc těsno.

Termínová listina KPŽ 2018

21. 4. ČT Trans Brdy

28. 4. Hustopeče Agrotec Tour Škoda Auto

12. 5. Mladá Boleslav Tour Škoda Auto

26. 5. Orlík Tour Kooperativy

16. 6. Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny

23. 6. Vrchlabí – Špindl Tour Škoda Auto

30. 6. – 1. 7. Bikemaraton Drásal České spořitelny

21. 7. Praha – Karlštejn Tour České spořitelny

4. 8. Šumavský MTB Maraton České spořitelny

11. – 12. 8. Vysočina Arena Tour České spořitelny

18. 8. Manitou Železné hory České spořitelny

1. 9. Plzeňská MTB 50 Kooperativy

8. 9. Znojmo Burčák Tour Kooperativy 22. 9. Oderská Mlýnice České spořitelny

29. 9. Ralsko MTB Tour České spořitelny

Skalní bikeři, kteří se při pohledu do oficiální termínovky ročníku 2018 lekli, že chybí závod v Jestřebkách, se nemusí bát. Závod pokračuje pod svým starším názvem Apač Jestřebí hory, bude ještě bikovější a stal se součástí termínovky partnerských závodů Kolo pro život. Body z úpické trasy B se navíc budou započítávat do soutěže Prestige Trophy. Do partnerské listiny patří také nejdelší trasa Bikemaratonu Drásal – OBR, populární Salzkammergut Trophy a dvě akce nové prograsivní disciplíny gravel biků – Gravel Blinduro v České Kanadě a Novém Městě na Moravě. Na všechny partnerské akce se můžete přihlásit přes naše webové stránky.

Partnerské závody

19. 5. Apache Jestřebí hory

30. 6. Force Obr Drásal

30. 6. – 1. 7. Gravel Blinduro Česká Kanada

14. 7. Slazkammergut Trophy

12. 8. Gravel Blinduro Vysočina Arena

Další podrobnosti ke všem akcím se postupně dozvíte v pravý čas na našich stránkách. V klidu si přes zimu odpočiňte, prostudujte si termíny a lokality. My během zimních měsíců vše připravíme, abyste se na jaře a v létě zase pořádně ohřáli.

(tz)

foto archiv KPŽ

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu