Kolo roku 2019

25.3.2019

Čtyři dvojití!

Po sečtení hlasů máme v anketě hned několik dvojnásobných vítězů pro rok 2019! Jedním je španělská Orbea, obhájila primát mezi celoodpruženými devětadvacítkami a přidala premiérový v kategorii pevných e-MTB, druhým držitelem double se stal francouzský Lapierre, hlasující nejvíce zaujal celoodpružený model s koly 27,5“ a odpružené e-MTB. Třetím nositelem dvou ocenění je domácí Superior. Jeho sportovní střih mnoha modelů se ukázal jako vítězný také mezi cyklokrosovými a gravel biky, a také mezi dětskými koly, kde značka klade velký důraz na nízkou hmotnost závodního náčiní pro bikové naděje. A nejúspěšnější firmy v tomto ročníku doplňuje další domácí značka Duratec. Na nejvyšším stupni se ocitla v kategorii, která je jí historicky nejbližší, a to mezi silničními koly. A že hlasující ocenili nejen její technologickou vyspělost, ale také vzhled, potvrzuje titul Design roku pro silniční model Phantom.

Colnago nemění svou modelovou řadu každý rok, že je to alespoň v domácích podmínkách správná cesta, naznačuje výjimečné třetí prvenství v řadě pro její model městského kola Impact. Mezi v anketě tradiční značky se vklínil úspěšně elegantní Whyte v kategorii hardtail 27,5“, i mezi fully tohoto rozměru bodoval na druhém místě, stejně vysoko se ocitly modely Corratecu.

Vítězným značkám blahopřejeme a všem, které své modely poslaly do souboje o čtenářskou přízeň, i všem hlasujícím děkujeme.

Výsledky ankety Kolo roku 2019 zde

Výsledky ankety Design roku 2019 zde

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu