Karel Vacek třetí na Trofeo Paganessi

28.8.2018
Junior Karel Vacek dojel třetí v mezinárodním jednorázovém závodě Trofeo Emilio Paganessi v Itálii a posunul se na druhé místo v žebříčku nejlepších juniorů světa. Dalším závodem na programu bude prestižní Giro delle Lunigiana s národním týmem. 
 
Karel Vacek dolaďuje přípravu na mistrovství světa v Innsbrucku. Po dlouhém soustředění  ve vysoké nadmořské výšce v Livignu se postavil na start 48. ročníku závodu Trofeo Emilio Paganessi v Itálii a závod 1. kategorie UCI dokončil na třetím místě. Ve spurtu první skupiny nestačil jen na vítězného Itala Andreu Piccola a Belgičana Stevena Pattyna. 
Vacek za třetí místo v UCI závodě získal další body a posunul se v celkovém žebříčku juniorů na druhé místo za vedoucího Belgičana Remca Evenepoela. S mistrem Evropy se Vacek potká opět na startu velkého etapového závodu Giro della Lunigiana. 
Sem Karel Vacek odjíždí s národním týmem. Závod začíná ve čtvrtek první půletapou s hromadným startem. Následuje krátká časovka a v pátek závod pokračuje 100 kilometrů dlouhou etapou se dvěma kopci 2. kategorie.  V sobotu je na programu etapa s dojezdem na vrcholu stoupání Casette di Massa a v neděli závěrečná etapa s dvojnásobným přejezdem stoupání 1. kategorie. Vice na girodellalunigiana.it.
“Lunigianu beru jako generálku na Mistrovství světa. Cíleně se připravuji na světový šampionát a tento závod součástí přípravy. Bude to těžký závod, protože startuje i Remco Evenepoel,” okomentoval Vacek svůj další program. 
Karel Vacek také pečlivě zvažuje, zda bude lepší jet před silničním závodem na Mistrovství světa i individuální časovku. Zatím však rozhodnutý není. “Rozlouskneme to tento týden,” dodal Vacek.  
V Itálii se o víkendu dařilo také Mathiasi Vackovi, mladšímu bratrovi Karla. Mistr republiky v kategorii kadetů letos na italských silnicích září a vítězí každý víkend. Zatímco minulý týden získal už 19. letošní vítězství, nyní vyhrál celkové pořadí prestižního seriálu pěti závodů Giro della provincia di Como. 
(tz)
foto Josef Vaishar

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu