Svatohorský Downtown

3.6.2017

Datum / čas
03.06.2017
12:00 - 19:00

Místo konání
Příbram

Kategorie

příchozí akce se mohou zúčastnit příchozí

pořadatel Cowárna z.s.
info@cowarna.cz
777 494 416
http://cowarna.cz


Cowárna z.s.
Komenského náměstí 389
Příbram 261 01


V sobotu 3. června se rozjedou desítky jezdců na kole z příbramského poutního místa Svaté Hory do centra města. Chybět nebude pořádná dávka adrenalinu, obtížné skoky, fanzóny a afterpárty!

Před několika měsíci se zrodil tento nápad v hlavách 3 příbramksých bikerů. Pozvali do města Martina Soukala z Karlových Varů, který zde pořádá podobný tip závodů v Karlových Varech. Prošli s ním trať a on řekl: „Jo to by šlo.“ Tehdy začala dlouhá pouť plná plánování trati, zařizování povolení, jednání s partnery a jednotlivými složkami města, shánění překážek a dalších nezbytných součástí, které povedou již brzy k premiérovému Svatohorskému Downtownu.

Ptáte se proč? „Jsme mladí lidé, kteří mají rádi výzvy, milují sport a ten rádi kombinují s adrenalinem. Zároveň kolem sebe máme partu „bláznů“, kteří dělají kulturní a sportovní akce. Ještě je potřeba dodat, že v Příbrami je velká komunita cyklistů a to je pro akci také důležité. Tato kombinace nás dovedla až na start 1.ročníku Svatohorského Downtownu,“ shrnul hlavní organizátor Vojta „Hrášek“ Hrach.
Co všechno bude součástí závodu? Kromě hlavního závodu, tréninků, finálové a superfinálové jízdy se můžete těšit také na doprovodný program, který „pojede“ celý den.
– Exhibiční skoky
– Soutěž o nejrychlejšího jezdce
– Soutěž v nejdelším skoku
– Chillout zona
– Stolní fotbálky
– BARy
– Afterpárty
– Tattoshow
– A další …

Pro koho je závod určen? Hlavně pro ridery, kteří mají odvahu, pořádné kolo a možná i o kolečko navíc. Organizátoři, kteří se sdružují okolo coworkingového centra Cowárna předpokládají, že na závod dorazí lokální jezdci, ale přilákají také jezdce z dalších koutů republiky. Předpokládá se účast přibližně 80 jezdců.

„Máme zkušnost s pořádáním sportovních a kulturních akcí, ale Svatohorský Downtown je pro nás úplná novinka a hlavně výzva,“ shrnul Vlasta Ševr.
Jménem všech lidí, kteří za závodem stojí jde jednohlasné díky směrem k představitelům města zástupcům Svaté Hory v čele s Janem Traxlerem a také všem partnerům, kteří finančně nebo technicky podpořili realizaci této unikátní akce. „Díky moc. Pomoci si vážíme,“ zní od Svatohorské downtown crew!

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu