Okóóólo Hradce…

28.5.2017

Datum / čas
28.05.2017
9:00 - 18:00

Místo konání
Hradec Králové

Kategorie

příchozí akce se mohou zúčastnit příchozí

www adresa závodu http://www.k4cyklotym.cz/co-delame/okolo-mest/

pořadatel K4 cyklo tým z.s.
irena@k4cyklotym.cz
737246509
http://www.k4cyklotym.cz/


K4 cyklo tým z.s. pořádá ve spolupráci s Cesta za snem z.s. akci Okolo Pardubek + Okóóólo Hradce…, která je součástí celonárodní cyklojízdy Okolo měst napříč handicapy. Půjde již o třetí ročník cyklo happeningu, kdy lidé vytváří svou účastí pomyslný živý řetěz okolo měst České republiky. V prvním ročníku jsme byli 3, ve druhém nás bylo už skoro 100. S kolika z vás se uvidíme letos?

Cílem akce je uspořádat hezký den nejen pro zdravé lidi, ale také na ni aktivně pozvat handicapované kamarády. Ukážeme tak společně, že Pardubice a Hradec Králové jsou moderní a odpovědná města podporující sport a aktivní životní styl pro každého bez rozdílů.

ČASOVÝ HARMONOGRAM HRADEC KRÁLOVÉ (CELKOVÁ TRASA 28,5 KM)

9:00 START na Pivovarnickém náměstí u vstupu do Krajského úřadu Královehradeckého kraje
9:10 I. vyznačený úsek – cyklostezka od Hučáku po pravém břehu Labe ke Kamennému mostu – 2,8 km
10:20 II. vyznačený úsek – cyklostezka od občerstvení U koziček ke státnímu podniku LESY ČR – 7,7 km
12:00 CÍL cyklistické projížďky v centru Hradce Králové na Velkém náměstí u Morového sloupu
12:00 – 13:00 přesun ke Kunětické hoře
Vyjedeme z Pivovarnického náměstí od vchodu do krajského úřadu
14:00 – 18:00 sportovně zábavní odpoledne na parkovišti pod Kunětickou horou

Královehradeckého kraje ke Grandu. Po Eliščině nábřeží kolem vodní elektrárny přes Jez Hučák od kterého se vydáme po pravém břehu Labe, až na kamenný most na Pláckách. Přes Věkoše, Pouchov, skrz skladištní oblast po ulici Vážní se napojíme na ulici Kladskou a dále ulici Na Mlejnku, která nás dovede až k mostu přes Orlici. Kolem Malšovického jezu projedeme skrz Malšovu Lhotu k občerstvení U Koziček v blízkosti Stříbrného rybníka, kde si tradičně doplníme energii a budeme pokračovat do Novohradeckých lesů kolem občerstvení u Pytláka k Přístřešku v Novohradeckých lesích, kde zatočíme doprava k Přístřešku U Dvou Šraňků. Dále pokračujeme rovně na Nový Hradec, kolem Hvězdárny a Planetária Kopcem Sv. Jána, přes Labskou louku, kde se napojíme na Machkovu ulici, kterou budeme směrovat k soutoku. Po pravém břehu Orlice dojedeme k lávce u zimního stadionu, kterou přejedeme, a po tř. Komenského přes Malé Náměstí dorazíme do cíle u Mariánského morového sloupu na Velkém Náměstí. Odtud zamíříme na Kunětickou horu, kde se sejdeme s cyklisty, kteří absolvují vlastní okruh okolo Pardubic.

Strávíme společně pěkný den s fajn lidmi, potkáme nové přátele. Ukážeme, že táhneme za jeden provaz a že nám záleží na lidech okolo nás. Dáme najevo okolí, že nám není lhostejná společnost, ve které žijeme.

Trasy jsou koncipované tak, aby délka výletu okolo každého města byla přibližně 25 km a zvládli ji i méně zdatní cyklisté. Na trase budou navíc vyznačeny kratší úseky v délce okolo 2-5 km, kde se k nám budou moci přidat, třeba jen symbolicky, příchozí a zapojit se tak do podpory našeho projektu.

Na závěr akce se sejdeme pod Kunětickou horou, kde připravíme sportovně zábavné odpoledne určené pro všechny bez rozdílu handicapu a to malé i velké, děti i dospělé, holky i kluky … Pokusíme se přiblížit svět handicapovaných zdravým lidem a handicapovaným zase dáme možnost vyzkoušet si věci, ke kterým by se normálně nedostali a měli z nich obavu.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu