Bike Adventure – letos poprvé i na elektrokolech!

28.9.2018
mapa není k dispozici

Datum / čas
28.09.2018 - 30.09.2018
Celý den

Místo konání
RS U Starého rybníka

Kategorie

příchozí akce se mohou zúčastnit příchozí

www adresa závodu http://www.bike-adventure.cz

pořadatel Universitní sportovní klub Praha, oddíl orientačních sportů
info@bike-adventure.cz


17. ročník bodovacího cyklistického závodu dvojic podle turistické mapy
Posázaví
Závod, pro který bylo horské kolo stvořeno

2-etapový bodovací závod dvojic na horském kole s mapou se koná v Posázaví – v RS U Starého rybníka – Zbraslavice. Tento závod může jet každý, kdo chce: od rekreačních sportovců až po ostřílené borce – trasu si vybírá každý sám podle svých představ a možností. Celý závod absolvuje dvojice společně, takže je důležitá spolupráce a vzájemná sehranost. Závod ve dvojici násobí zážitky, krize i radost z úspěchu.
Při registraci dostane každá dvojice mapu a specifikaci kontrol, na startu pak jejich bodové ohodnocení. Úkolem je nasbírat na kontrolách během časového limitu co nejvíce bodů. Bodovací závod je zajímavější než klasické MTB maratony, protože nezáleží jen na fyzické kondici a technice jízdy, ale také na orientaci v terénu a zvolené strategii při volbě postupu.

Protože se cyklistika stává stále populárnějším sportem i pro rodiny s menšími dětmi, zařazujeme i letos rodinnou kategorii BA Family. Jednomu z týmu, který se do této kategorie přihlásí, musí být v době konání závodu méně než 15 let (ovšem musí absolvovat závod sám na vlastním kole) a jednomu nad 18 let.
A pozor, další nová kategorie – BA-E-bike, tedy kategorie, kde jeden z dvojice (nebo oba) může jet na elektro kole!

Pořadatel
Universitní sportovní klub Praha, oddíl orientačních sportů

Datum závodu
28. – 30. 9. 2018

Centrum závodu
RS U Starého rybníka, Zbraslavice, GPS: 49.8239564N, 15.1933236E

Přihlášky
Přihlašujte se v registračním formuláři na www.bike-adventure.cz.
Počet startujících je omezen na 1000 účastníků. Přihláška je platná až po zaplacení.
Stav přihlášek sledujte na www.bike-adventure.cz.
Přihlásit se mohou jen osoby, kterým je v den závodu 18 let a více. Osoby mladší 18 let mohou startovat s písemným svolením zákonného zástupce nebo v jeho doprovodu.
Změny v přihláškách: až do 18.9. si může každý přihlášený sám upravovat většinu údajů v přihláškové databázi (např. jméno, osobní údaje, klub, kategorii, ubytování) pomocí odkazu, který jste dostali v potvrzujícím e-mailu k původní registraci. Po tomto termínu už budou změny v přihláškách možné jen prostřednictvím emailu prihlaska@bike-adventure.cz. (manipulační poplatek 50 Kč). Trička možno objednávat pouze do 28.8.

Startovné
1200 Kč za dvojici při závodě Bike Adventure (tj. 300 Kč za osobu a den, zahrnuje startovné, zázemí v centru akce, mytí kol, parkovné, závodní mapu) při přihlášení do 18.9., po tomto termínu nebo na místě za 1700.
Platby za startovné, půjčovné SI čipu, ubytování v kempu BA a další služby jsou splatné do 10 dnů od podání přihlášky na účet 670100-2201368476/6210 (mBank), variabilní symbol je vygenerovaný automaticky registračním systémem. Konstantní symbol 558. Bez zaplacení je přihláška neplatná.
V případě neúčasti se startovné nevrací, odhlášení je možné emailem na prihlaska@bike-adventure.cz do 18.9.2018 (storno poplatek 100 Kč).

Sport Ident
Pro evidenci průchodu kontrolními stanovišti bude použitý elektronický systém Sport Ident. Jedná se o technologii, která umožňuje sledování mezičasů na jednotlivých kontrolách a celkové vyhodnocení v cíli.
Účastníci, kteří mají vlastní SI čip, uvedou jeho číslo v přihlášce. Ostatním bude zapůjčen od pořadatelů (půjčovné 80 Kč, za ztrátu čipu bude účtována jeho cena 1 000 Kč), zájem uveďte v přihlášce. Pro závod je potřeba jeden SI čip na dvojici.

Ubytování
Pořadatel zajišťuje ubytování v centru – možnosti jsou:

Stan 100,-/noc/osoba
Chatička 500,-/víkend/1 osoba
Apartmán/hotel 650,-/víkend/1 osoba
Vždy doporučujeme rezervovat pouze celý pokoj (naprostá většina 6 lůžek), chatičky jsou 4 lůžkové. Celkem je 20 chatiček a 228 míst v hotelu. V případě nenaplnění míst, bude možné ubytování i na 1 noc, ovšem za příplatek.
Parkování
Dle pokynů pořadatelů v centru závodu.

Prezentace na akci
28. 9. 2018 v centru závodu od 17.00 do 22.00 hod.
29. 9. 2018 v centru závodu od 8.00 do 8.30 hod.

Start
Intervalový – nehrozí žádné návaly na startu. První závodníci startují v sobotu i v neděli v 9:00. Přesný čas startu se každý dozví ze startovní listiny na webu, při prezentaci nebo na info tabulích v centru.

Tratě
Stejná pro všechny kategorie:
•I. etapa (sobota) – limit 6 hodin
•II. etapa (neděle) – limit 4 hodiny

Mapa
Turistická mapa Mapy.cz 1:50 000. Pro závod bude vydán speciální výtisk mapy s aktualizovanými cestami v okolí kontrol. Přihlášení účastníci obdrží mapu od pořadatele při prezentaci.

Kategorie
Super prestige – závod mužských dvojic
MM
MM+ součet stáří obou závodníků větší než 80 let, min. věk závodníků – veteránů je 35 let (tj. ročník 1983)
Dámská jízda – závod ženských dvojic
DD
DD+ součet stáří obou závodníků větší než 80 let, min. věk závodníků – veteránů je 35 let (tj. ročník 1983)
Mixy – závod smíšených dvojic
MD
MD+ součet stáří obou závodníků větší než 80 let, min. věk závodníků – veteránů je 35 let (tj. ročník 1983)
BA Family – závod rodinných týmů
Jeden z týmu musí být mladší 15 let (ovšem musí závod absolvovat sám na vlastním kole) a jeden z týmu musí být starší 18ti let.
BA E-bike – závod, kde některý (nebo oba) z týmu mohou jet na elektrokole. Bez rozdílu věku a pohlaví.

Bike Adventure Team Spirit
V případě startu alespoň 3 dvojic pod stejným názvem (pozor při přihlašování – název musí být stejný včetně velkých a malých písmen atd.) jsou týmy automaticky přihlášeny i do atraktivního závodu Team Spirit – společné soutěže klubových a firemních týmů. Tým je tvořen minimálně 3 dvojicemi ze stejného klubu nebo firmy. Týmy mohou být složeny z mužských, ženských i smíšených dvojic.

Doprovodné aktivity
Baby Zoom – v průběhu závodu dětská školka pro vaše ratolesti od 2 let věku.
Cykloservis – závodní cykloservis Bike Adventure je zajištěn. Poskytuje základní servis a prodej cyklistického vybavení (v omezeném rozsahu) v průběhu celého závodu
Noční úschovna kol – omezená kapacita, pouze pro ubytované v kempu BA18
Trička BA18 – stylová trička v designu BA18 na objednávku v přihlášce, také dětské velikosti
MTBO – v pátek odpoledne bude připravena trať MTBO na mapách z ČP MTBO 2017, závod se nebude počítat do BA, ale můžete tak vyzkoušet trochu jiné mapování, podívat se do terénu a příjemně se před BA rozjet ?. K tomuto závodu bude vydán samostatný rozpis.
BA Open – příležitost pro ty, co si chtějí jen tak nanečisto zkusit, jestli by se jim tento závod líbil. V infocentru bude možné si koupit mapu závodního prostoru s kontrolami a po startu hlavního závodu vyrazit i s bodovými hodnotami na trať. Bez SI čipu, čísla, měření času a dalšího servisu, ale i bez nutnosti přihlašování předem.
Sobotní večerní program – bude upřesněno před závodem.

Občerstvení
Možnost zakoupení jídla společně s přihláškou. Pokud plánujete v areálu jíst, doporučujeme zakoupit, aby pak bylo navařeno dostatek. Z loňského ČP MTBO je se stravováním v jídelně celkem dobrá zkušenost. Mimo jídelnu bude k dispozici volný prodej a standardní nabídka na grilu.

Vyhlášení vítězů
Pro první 3 dvojice ve všech kategoriích budou připraveny diplomy a hodnotné ceny od partnerů závodu. Všechna startovní čísla jsou zařazena do tomboly.

Povinné a doporučené vybavení
•Povinné vybavení: horské nebo trekingové kolo (ne silniční) nebo elektrokolo, cyklistická přilba.
•Doporučené vybavení: náhradní díly a duše, mapník (umožňuje číst mapu za jízdy na kole, možno zakoupit nebo zapůjčit na shromaždišti). Závodníci jsou sami odpovědni za své občerstvení v průběhu závodu.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu