Nový Cannondale Topstone je tu!

5.4.2022

Cannondale nově definuje hranice možností modelové řady Topstone. Díky upravené geometrii a vylepšeným odpružením Kingpin byl od základu přepracován tak, aby dokonale odpovídal všem potřebám svého majitele.

„Navrhli jsme Topstone Carbon tak aby dokázal všechno,“ řekla Nina Baum, produktová manažerka Cannondale. „Ať už jde o místní singletrack, spokojené absolvování prvního gravel závodu nebo několikadenní jízdu s „plnou polní“.

Nový Topstone Carbon pracuje s odpružením Kingpin, které je o 100 gramů lehčí, odolnější a efektivnější než dřívější konstrukkce. Pohlcuje nárazy a vibrace bez navýšení hmotnosti kola či složitých systémů odpružení, za pomoci jednoduchého pomocí čepu v sedlové trubce, který umožňuje prohnutí celé zadní části rámu. V kombinaci se specifickou konstrukcí rámového základu pro každou velikost tak, aby vykazovala potřebné vlastnosti adekvátně výšce uživatele a úpravu geometrie se snížením středu dodávající celku vyšší úroveň jistoty vedení stopy, jde o zcela dokonalé řešení pro podporu jeho univerzality.

Topstone Carbon se snadno odváží mimo vyšlapané cesty i díky přítomnost přední vidlice Lefty Oliver, která je dle tvrzení značky nejcitlivější a nejpřesněji ovladatelnou gravel vidlicí na světě. V současné době jsou modely Lefty standardně dodávány s koly 700c, kde stroj pojme pneumatiky o průměru až 45 mm, pokud však toužíte pro průměru kol 27,5“ lze nasadit i plášť o šířce 2,1“. Aby se i mechanikům usnadnila práce, Topstone Carbon se vrací ke standardu závitového středového pouzdra BSA což umožňuje volbu prakticky jakýchkoli klik.

Topstone má také spoustu držáků a Cannondale StrapRack, zapovězeny mu tak nejsou ani výlety mimo civilizaci nebo vícedenní putování divočinou bez rizika, že by nebylo možno vzít všechnu potřebnou výbavu.

Novému Topstonu nechybí ani inteligentní systém světel a radaru SmartSense, který aktivně komunikuje s jezdcem, kolem a okolím. Napájení tohoto systému pak zajišťuje jediná integrovaná baterie.

(tz)

foto Cannondale

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu