Jihlavských 24 MTB je cíli, závod ukončen předčasně

20.6.2022

Jihlava hostila sólové 24hodinové Mistrovství Evropy horských kol 2022. Pořadatelem akce byl organizací WEMBO ustanoven spolek SLIBY – CHYBY, který v Jihlavě každoročně pořádá vytrvalostní závod horských kol Jihlavská 24 MTB. Závod se uskutečnil poté, co byl již dvakrát odložen z důvodu covidu, od 18. do 19. června 2022. Letošní průběh závodu poznamenal vážný úraz jednoho ze závodníků.

 

 

Jihlavská 24 MTB se jela již podesáté. Kvalitu závodu, který se za dekádu svého pořádání stal pro Jihlavu každoroční tradicí, letos potvrdila i mezinárodní organizace WEMBO, která dala Jihlavě zelenou pro pořádání evropského mistrovství.

Registrační listina byla pro závodníky spuštěna již v listopadu 2019. Do Jihlavské 24 MTB a ME horských kol 2022 odstartovalo přes 300 závodníků.

 

„Závod byl přerušen po 13 hodinách po pádu jednoho ze závodníků. Přítomní závodníci, pořadatelé a následně přivolaná záchranná služba poskytli zraněnému první pomoc,“ říká ředitel závodu Jiří Holoubek. „Vzhledem k vážnému zdravotnímu stavu zraněného závodníka a nemožnosti predikovat jeho další pozitivní stav, se rozhodli pořadatelé závod předčasně ukončit,” doplnil. „Toto rozhodnutí ostatní závodníci akceptovali a potvrdili souhlasným potleskem.“

Výsledky závodu a pořadí závodníků jsou platné k času ukončení závodu. Vítězi v hlavních kategoriích se stali Nikol Flašarová z Česka a Marco Martins z Portugalska. Srdečně blahopřejeme všem vítězům ve všech kategoriích!

 

Naše největší přání směřuje k našem kamarádovi, závodníkovi, který je nyní v péči lékařů. Ať zprávy, které budou přicházet z nemocnice, jsou jen dobré! Jsme s Tebou!

Kompletní výsledky najdete na  https://www.jihlavska24mtb.cz/, kde naleznete také rozpis soutěžních kategorií a další užitečné informace. Veškeré informace o Sólovém 24 hodinové Mistrovství Evropy horských kol 2022 WEMBO naleznete na http://www.wembo.com.au/.

 

Děkujeme závodníků za početnou účast, partnerům závodu za finanční a materiální podporu a dobrovolným pořadatelům za úžasnou pomoc!

Spolupořadatelem závodu je město Jihlava. Významnou finanční podporu poskytl Kraj Vysočina.

 

 

Sliby-Chyby z. s.

Zapsaný spolek SLIBY – CHYBY byl založen roku 2010 šesticí kamarádů a aktivních sportovců, kteří se rozhodli uspořádat vlastní vytrvalostní závod horských kol Jihlavská 24 MTB netradičně, uprostřed krajského města Vysočiny. Za čtyři roky se jejich pořadatelská činnost rozšířila o běžecký závod Jihlavský půlmaraton, spolek se stal také regionálním koordinátorem soutěže Do práce na kole spolku AutoMat. Oba vytvalostní závody zaujaly překvapivé množství sportovců nejen z Vysočiny, a tak se rozhodli pokračovat dál. Kvalita závodů se v průběhu let zvyšovala, stejně tak počet závodníků i diváků. Dosavadním vrcholem a zároveň i darem k 10. narozeninám závodu Jihlavská 24 MTB bylo obdržení pořadatelské licence pro mistrovství Evropy ve 24hodinovém závodu horských kol mezinárodní organizací WEMBO.

 

 

 

WEMBO (World Endurance Mountain Bike Organisation)

Společnost WEMBO byla založena Russellem Bakerem v září 2011, aby vyplnila prázdné místo, když v roce 2011 nebylo uspořádáno Mistrovství světa v sólo 24hodinovém závodu horských kol. WEMBO je skupina podobně zaměřených klubů a promotérů z celého světa s hlubokými zkušenostmi s pořádáním 24hodinových závodů horských kol. Tyto kluby a promotéři se dohodli na pořádání každoročního mistrovství světa v 24hodinovém sólo závodu horských kol, kontinentálních soutěží a akreditovaných soutěží podřízených WEMBO k zajištění budoucnosti 24hodinových závodů horských kol na nejvyšší úrovni a vyhovění potřebám závodníků.

(tz)

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu