Jedenáct českých reprezentantů startuje na dráhovém MS

11.10.2022

Hned jedenáct českých reprezentantů se představí na světovém dráhovém šampionátu, který se uskuteční v Paříži od 12. do 16. října. Na dráze bude o co nejlepší výsledky usilovat šest sprinterů a kvintet jezdců ve vytrvalostních disciplínách.

“Začínáme týmovým sprintem, pro něž máme kvarteto jezdců a strašně rádi bychom se prodívali do osmičky nejlepších, spokojeni budeme i s desítkou. Keirin absolvuje Tomáš Bábek a v jeho věku musí myslet na postup do semifinále a i výše,” říká trenér sprinterů Petr Klimeš.

“V případě Veroniky Jaborníkové jde stále o mladou závodnici kategorie U23, která vybojovala medaile na ME. Ve sprintu jede sbírat především zkušenosti a startovat bude i v keirinu, kde bychom ji rádi viděli v semifinále a v závodě na 500 m s pevným startem bude usilovat o další zlepšení svého nejlepšího času. Pevný kilometr pojedou Robin Wagner a Bábek a doufáme v TOP 10 a ve sprintu se představí Martin Čechman. Má dobrou formu, ale pro postup z kvalifikace bude potřeba atakovat český rekord,” dodal Klimeš.

V úspěch stíhačů věří i jejich kouč Milan Kadlec, avšak uvědomuje si kvalitní konkurenci. “Na startu bude opravdu vynikající konkurence a každý úspěch bude skvělý. Daniel Babor může ve scratchi myslet třeba i na medaili, ale je to vždy loterie. Rozhodně scratch a vylučovací závody jsou disciplíny, kde úspěch není nereálný. V první polovině startovního pole bychom byli rádi i v omniu žen a v madisonu mužů,” řekl Milan Kadlec.

Nominace:

Sprinterské disciplíny:

Martin Čechman, Dominik Topinka, Tomáš Bábek, Matěj Bohuslávek, Robin Wagner, Veronika Jaborníková.

Vytrvalostní disciplíny:

Kateřina Kohoutková, Petra Ševčíková, Jan Voneš, Daniel Babor, Denis Rugovac.

(tz)

foto Jan Brychta

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu