Jan Škarnitzl vítězem virtuálního závodu “Hustopeče Škoda Auto” 

14.1.2021

Elitní český biker Jan Škarnitzl z týmu CYKLOSTAR Trek Pirelli byl nejúspěšnějším cyklistou ve virtuálním závodu s názvem Hustopeče Škoda Auto, do kterého na trenažérech nastoupilo více 650 lidí. V mocném finiši nakonec porazil druhého v pořadí Jaromíra Skálu, bikera týmu ROUVY Specialized Cycling Team. Oba borci změřili své síly v posledních metrech závodu na dálku. Zatímco vítěz Jan Škarnitzl odjel závod s aplikací ROUVY z domácího prostředí, Jaromír Skála byl přímo v televizním ROUVY studiu v pobočce firmy VirtualTraining v pražském Karlíně.

“Bylo potřeba včas chytnout nástup, koukal jsem se na tabulku s údaji Watt/Kg,” řekl pár vteřin po dojetí Jan Škarnitzl. “Finiš byl ale nepříjemný,” dodal na adresu Jaromíra Skály. “Jsem rád, že jsem s Honzou vůbec vydržel. Možná jsem do sprintu šel moc brzo,” okomentoval svůj výsledek mladý strakonický biker. 

Velký ohlas měla také účast zpěváka, skladatele a pianisty Marka Ztraceného. Ten se posadil na cyklistický trenažér vůbec poprvé v životě a to hned před kamerou. „Žádný refrén publikovatelný před 22. hodinou mě zatím nenapadl,“ odpověděl Marek se smíchem na otázku moderátora přímého přenosu, který se ho na pocity z jízdy vyptával zrovna uprostřed jednoho z mnoha kopců mezi moravskými vinicemi. Třicet kilometrů dlouhé tratě se ale šumavský hudebník rozhodně nebál, i když mu dala zabrat. „Jsem na sebe regulérně pyšný, ale zážitek je to ale fakt dobrý, musím říct. I když posledních pár kilometrů jsem se modlil, ať to skončí. Trochu jsem vás podezříval, že tam přidáváte,“ usmíval se Marek Ztracený těsně poté, co projel virtuálním cílem. Závod absolvoval ve vimperském sídle firmy VirtualTraining, která software pro indoor cyklistický trénink ROUVY vyvinula.

Dvoudílnou sérii cyklistických virtuálních závodů připravilo Kolo pro život s aplikací ROUVY. Druhý závod se pojede 9. února. Tentokrát je v plánu trasa závodu Šumavský MTB maraton Škoda Auto. “Po loňském roce, kdy jsme si virtuální cyklistické aktivity vyzkoušeli historicky poprvé, jsme rádi, že v tom ve spolupráci s ROUVY a ŠKODA AUTO prezentující brand WeLoveCycling.cz budeme pokračovat. Kromě virtuálních závodů Kolo pro život běží také Challenge. Připraveny jsou celkem čtyři reálné trasy KPŽ a těší nás, že tak naše sezona vlastně nikdy nekončí, “ řekl Tomáš Pravenec z organizačního týmu Kolo pro život.

(tz)  

foto archiv pořadatele

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu