Horský výšlap i pohodovou Fitness jízdu zažijete na KPŽ Vrchlabí – Špindl Tour

20.6.2018

V sobotu 23. června, se sjedou na letišti Vrchlabí všichni příznivci horských kol na kalendářně první letní podnik série KPŽ 2018: Vrchlabí – Špindl Tour ŠKODA AUTO. Organizátoři 8. ročníku oblíbené bikerské akce připravili výběr tras pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, od nejmenších dětí na odrážedlech až po elitní jezdce. Hlavní partner závodu, ŠKODA AUTO, přichystal pro návštěvníky atraktivní doprovodný program na svém stánku v zázemí akce.

Víkend ve Vrchlabí je koncipován jako rodinná akce uprostřed přírody v jedné z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Čechách. Rodiče s dětmi se mohou společně zúčastnit originální nezávodní vyjížďky po trase D – tzv. Fitness jízdy, zdatnější bikeři a bikerky vyrazí na 2 různě dlouhé závodní trasy B nebo C. Na děti čeká dopoledne dětský seriál závodů na horských kolech v šesti věkových kategoriích a nabitý celodenní doprovodný program v areálu zázemí. Ten začne netradičně už v pátek odpoledne, kdy si všechny děti budou moci vyzkoušet sportovně zábavný program Cyklokroužků. K dispozici nebude chybět hudba, občerstvení a samozřejmě spousta drobných cen jako motivace pro všechny účastníky pátečního doprovodného programu.

V nejprostornějším areálu KPŽ, na vrchlabském letišti najdou účastníci i jejich doprovod vše, co potřebují: prezenční přívěs, info stánek, umývárny, mechanické depo, hlídanou zónu pro kola, catering, jídelnu, kavárnu a další oblíbené stánky partnerů, které tvoří veselé stanové městečko. Plochy pro zaparkování aut návštěvníků jsou díky velikosti zázemí komfortní, zájemci zde najdou také dostatek místa pro kempování zdarma.

Od 9:00 bude letištní plocha patřit malým závodníkům a závodnicím. Roztočí se kola dětské série ČT Déčko Junior Trophy od nejstarší kategorie 12 – 13 let a postupně budou následovat starty všech věkových kategorií dětí až po nejmenší klučiny a holčičky na odrážedlech. Po závodech čeká na děti skvělý program v Modré zóně, kde je přichystána řada soutěží o hezké ceny, skákací hrad, trampolíny i tvůrčí aktivity. Ve stanu Dětského klubu s hracím kobercem a kupou hraček si zase vyhrají ti nejmenší. Speciální upozornění si zaslouží Bike Academy, kde se zkušení instruktoři z řad předních českých bikerů věnují dětem i dospělým při tréninku jízdy na kole, další zkušenosti a odměnu za zvládnutý úkol získáte také na pumptrackové dráze Chupa Chups.

Chcete si společně s dětmi nebo přáteli užít nezapomenutelný výlet na kole? Pak zvolte ve Vrchlabí nezávodní trasu D – Fitness jízdu. 33 km dlouhá vyjížďka s převýšením 1415 m není kupodivu vůbec náročná. Do délky i výšky jsou totiž započíteny také všechny úseky vzhůru z Herlíkovic na Žalý a ze Svatého Petru na Pláně, které zdoláte pohodlně lanovkou i se svými koly. Jízdné lanovkou je navíc součástí standardní ceny startovného. Sečteno, podtrženo, „Fitkaři“ pojedou pouze po rovině nebo z kopce dolů, protože letos nově ubyl počáteční kopec k lanovce a krásná vyjížďky povede po rovince podél Labe skrz bývalou fabriku Optrex (Tesla) až do Herlíkovic k lanovce.  Účastníky trasy D tedy čeká parádní vyhlídková jízda, kochat se budou pohledy na běžně nepřístupné území Krkonošského národního parku a kdo vyrazí včas, může si ve Špindlerově Mlýně udělat odbočku na zdejší tradiční spindlerovskou pouť. Krkonošská fitka patří k nejoblíbenějším v celém seriálu, přijeďte si ji užít bez obav s celou rodinou!

Start všech tří vypsaných tras je letos z důvodů stavebních prací umístěn u řeky Labe v ulici Vančurova, za kulturním domem Střelnice. Filmoví fajnšmekři určitě vědí, že toto místo je známé z filmu “Hoří má panenko“. Cesta z letiště na start bude pečlivě značena, cíl všech tras je na letišti Vrchlabí. Trasa B startuje v 11:00, trasa C v 12:00 a trasa D individuálně od 11:00 – 12:30. A na co se mohou těšit účastníci závodních tras? Hlavní trasa B měří 50 kilometrů a má převýšení – 1801 metrů. To už je pěkná porce kilometrů a nastoupaných metrů určená opravdu jen pro trénované bikery. Závodníci po krkonošských cestách musí zdolat tři hodně těžká stoupání. Odmění je ale překrásné výhledy z vrcholů hor na Krakonošův revír, osvěžující jízda po hrázi přehrady Labská a také velice štědré občerstvovací stanice (Rovinka, Strážné, penzion Hanapetr), které kromě tradičních traťovek a profesionálních produktů Nutrend nabídnou místní dobrůtky – grilované maso, škvarkovou pomazánku s domácím chlebem a vychlazené točené pivo. Hlavní závod stejně jako loni povede do Krkonošského národního parku až k Tetřevím boudám.

Také na kratší trasu C (35 km, převýšení 1192 m) by se měli vydat ti, kteří už mají na kole něco najeto a nevadí jim kopce. Závodníci se žlutým startovním číslem ovšem budou oproti nejdelší trase ušetřeni 15 kilometrů ze Strážného na Zlaté návrší, Tetřeví boudy a Peklo.

Přijeďte do našich nejvyšších hor strávit sportovní víkend s kolem a celou rodinou! Těšíme se na vás. Více informací na www.kolopro.cz a na facebooku projektu.

(tz)

foto archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu